نمی‌خواهیم بجنگیم و دنبال جنگ هم نیستیم اما هر تجاوزی را با قدرت پاسخ می‌دهیم /ما در حوزه اقتصاد کارنامه قابل قبول نداریم
نمی‌خواهیم بجنگیم و دنبال جنگ هم نیستیم اما هر تجاوزی را با قدرت پاسخ می‌دهیم /ما در حوزه اقتصاد کارنامه قابل قبول نداریم
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: دولت باید به جای اینکه به دنبال راه‌حل در خارج از کشور باشد، راه حل را در داخل کشور جست‌وجو کند و به جای روش های سیاسی روش‌های اقتصادی را دنبال کند.

بهارستان آنلاین – محمدرضا قالیباف گفت : برای حفظ عزت و دین نباید زیر بار حرف زور رفت و طبیعی است که این ایستادگی هزینه دارد.

به گزارش بهارستان آنلاین ، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در سومین یادواره کبوتران خاکریز شهر صدرا با بیان اینکه ندای همیشگی انقلاب اسلامی کمک و توجه به جامعه بشری بوده است، اظهار داشت : عدم باور به سنت‌های الهی، عدم تکیه بر مردم و جوانان و ضعف مدیریت و ناکارآمدی 2 عاملی است که ما را به این شرایط رسانده است و تحریم و فشار دشمن نیست که سبب بروز چالش‌های اقتصادی شده است.

قالیباف افزود: اگر امروز ما با مشکلاتی روبه‌رو هستیم و دشمنان قسم خورده‌ای داریم، اگر امریکای سلطه‌گر و جنایت کار که با هر حزب و دولتش همراه رژیم صهیونیستی با ما دشمنی دارد، دلیلش این است که امام راحل گفتند « اگر شما بخواهید مقابل دین ما بایستید ما مقابل همه دنیای شما خواهیم ایستاد».

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه مبازره ما با ظلم و سلطه‌گری برخاسته از اسلام سیاسی است که امام (ره) برای ما تبیین کردند، بیان کرد: این مسیر، ادامه مسیر فرهنگ اهل بیت، فرهنگ عاشورا و غدیر و بعثت است چراکه ما پایبند مکتب قران و اهل بیت هستیم.

وی با تاکید بر اینکه با کسی جنگ نداریم وبه دنبال کشورگشایی هم نیستیم، تصریح کرد: از ابتدای انقلاب تاکنون دشمن به هر طریقی به کشور ما حمله کرده، جنگ را تحمیل کرده و طبیعی است که ملت ما نیز از خودشان، کشور و عزتشان دفاع می‌کنند.

قالیباف با بیان اینکه در هر زمانی از تاریخ بخشی از خاک این سرزمین جدا شد الا در زمان انقلاب اسلامی گفت: پرچم اسلام، مکتب اهل بیت، روحیه، غیرت، شجاعت و جوانمردی این ملت بود که توانستند با همه فشارهایی که شرق و غرب بر ملت ما در دوران دفاع مقدس آوردند، همچنان پایدار بایستند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به ناامنی‌هایی که امروز به واسطه آمریکا در منطقه به وجود آمده است، افزود: دامنه ناامنی‌هایی که امریکا به وسیله داعش ایجاد کرد تا اروپا و غرب هم رفت اما کشور ما در کانون این حوادث همچنان یک جزیره امن در خاورمیانه و دنیا است.

قالیباف با اشاره به موفقیت‌های ایران در عرصه امنیت و تکنولوژی صنایع نظامی و بیان چرایی این موفقیت‌ها گفت: ریشه این مسئله در این است که به مردم اعتماد کردیم، به پابرهنگان و مستضعفان و به یاران واقعی انقلاب اعتماد کرده در کنارشان بوده و هیچ وقت از آنان غفلت نکرده‌ایم.

وی با اشاره به دلاورمردی‌های رزمندگان در دوران دفاع مقدس گفت: چه رزمندگان دورا دفاع مقدس و چه آنانی که در صنعت موشکی و هسته‌ای افتخارآفرین هستند، همان‌هایی هستند که به فرهنگ عاشورا اعتقاد دارند و براساس سنت‌های الهی حرکت می‌کنند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: همان‌هایی که حرف خدا را اطاعت کرده و به خدا ایمان دارند و دست تمنا به سمت کدخدا و سلطه گر دنیا و دشمنان ما دراز نمی‌کنند. درحقیقت این روحیه است که این فرصت رابرای ما فراهم کرده و امروز ما می‌بینیم این بخش مایه افتخار و سرافرازی است.

وی با تاکید بر اینکه ما در حوزه اقتصاد کارنامه قابل قبول نداریم، گفت: در این کشور از جهت منطق اقتصادی و علمی همه اتفاق نظر دارند که امکانات مادی و منابع انسانی ما چند برابر نیاز ماست. ما هفت درصد ظرفیت اقتصادی دنیا را در کشور داریم در حالی که یک درصد جمعیت دنیا را داریم.

قالیباف با طرح این سوال که چرا باید امروز در یک چالش اقتصادی باشیم، افزود: دشمنی که همیشه در حوزه نظامی دشمنانش را از صحنه برداشته، امروز در حوزه نظامی در مقابل قدرت و عظمت این ملت زانو زد، اما چرا باید در عرصه اقتصادی هرروز بر ما فشار بیاورد؟ چون نقطه ضعف ما را در حوزه اقتصادی یافته است.

وی در تشریح نقطه ضعف اقتصادی بیان کرد: عدم تکیه به مردم و جوانان و عدم باور به سنت‌های الهی در عرصه اقتصاد سبب ضعف ما شده است. باید بدانیم اگر در مسیر حق حرکت بکنیم خداوند وعده داده است که در همین دنیا ثمر و عزتش را می‌دهد همان طور که در عرصه امنیت امروز شاهدش هستیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: در اقتصاد به هر دلیلی این باور نبوده است علاوه بر آن در عرصه مدیریتی فرصت در اختیار عده‌ای خاص بوده نه مردم و این سبب شده که در اقتصاد نابه‌سامانی وجود داشته باشد.

وی با بیان اینکه عده‌ای تحریم را بهانه می‌کنند، گفت: من این را قبول دارم که حتما تحریم به ویژه تحریم‌هایی که در سال‌های اخیر بر ما به ناحق وارد شده، سخت و اثرگذار است. یک زمانی تعبیر می شد که تحریم یک کاغذ پاره بیشتر نیست. من این حرف را قبول ندارم به هرحال تحریم است و اثر خودش را دارد اما ما می‌گوییم بعد از باور نداشتن به سنت‌های الهی و عدم تکیه بر مردم و جوانان آن چیزی که بر ما اثر گذاشته ضعف مدیریت و ناکارآمدی اشباع شده است.

قالیباف با بیان این که ما روزهایی را در کشور گذرانده‌ایم که درآمدمان در سال بیش از 100میلیارد دلار بوده اما شرایط اقتصادی مان بدتر از زمانی بوده که درآمد 25 میلیارد دلاری داشته‌ایم، اظهار کرد: یعنی 4 برابر افزایش درآمد در بهبود وضعیت اقتصادی‌مان تاثیری نداشته، این حاکی از بی‌تدبیری و رانت است.

وی با اشاره به نمونه‌هایی که در یکسال اخیر رخ داده گفت: مگر ارز 4200 تومانی را در شرایطی که ارز چهارده هزار تومان بود به بعضی از کالاهای اساسی اختصاص ندادند و به تعبیر خودشان حدود چهارده پانزده میلیارد دلار برای کالاهای اساسی نگذاشتند؟ اما در یک سال و نیم اخیر گرانی آنچنان بر مردم به ویژه قشر مستضعف و پابرهنه فشار آورده که اگر دو سال قبل مشکل مردم اشتغال بوده الان مشکلشان تامین نان درون سفره‌شان، تأمین داروی فرزندشان شده و اشتغال را فراموش کرده‌اند.

قالیباف با تاکید مجدد بر ضعف مدیریت و رانت بازی به عنوان عواملی که بیشتر از تحریم‌ها سبب مشکلات کنونی اقتصادی کشور شده است، تصریح کرد: این مشکلات در حوزه اجراست. در حوزه باورها هم فکر می‌کنند حل مشکلات اقتصادی راه حل سیاسی دارد و دائم می‌گویند باید برویم مذاکره کنیم، نتیجه مذاکره را هم دیدیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه دشمن اهل گفت و گو مذاکره نیست، گفت: شاید تا قبل از برجام بسیاری می‌گفتند که اگر گفت‌وگو کنیم مشکلات حل می‌شود اما مصوبه شورای امنیت را هم وتو کردند.

وی گفت: اقتصاد تولید ثروت و امنیت سرمایه می‌خواهد. اقتصاد توسعه پیشرفت و کارخانه و پول و ارز می‌خواهد. اقتصاد در عرصه خودش مردان مردی می‌خواهد که در آن عرصه مجاهدت کرده و کار را پیش ببرند. من با ثروت مند و تولید ثروت مخالف نیستم بلکه با دلالی، قاچاق و رانت‌خواری مخالفم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تشکر از قوه قضاییه که بدون ملاحظه و قاطعانه با متخلفان برخورد می‌کند، خاطرنشان کرد: قوه قضائیه برای سرمایه‌گذار و واردکننده و صادر کننده‌ای که امروز کارآفرین است هم امنیت سرمایه را برقرار کنند.

وی افزود: اگر ما با همان باورهایی که در فرهنگ جهاد و شهادت داریم به عرصه اقتصادی بیاییم، با همین تحریم‌ها و سختگیری‌های نظام سلطه نیز می‌توانیم بر مشکلات فائق آئیم.

قالیباف تصریح کرد: با یک برنامه 5 ساله، با مدیریت کارآمد، با تکیه بر مردم و ایمان به سنت‌های الهی می‌توانیم به نقطه آرامش برسیم.

وی با تاکید بر اینکه ما نمی‌خواهیم بجنگیم و دنبال جنگ نیستیم اما هر تجاوزی را با قدرت پاسخ می‌دهیم،گفت: دشمن اینقدر ضعیف و ذلیل است که دکتر ظریف که زبان گویای ملت، دولت و مجموعه نظام مقدس اسلامی است را هم نتوانستند تحمل کنند و تحریم کردند.

قالیباف با بیان اینکه از مردم می‌خواهم خدایی ناکرده با فشارهایی که دشمن می‌آورد ناامید نشوند، تاکید کرد: می‌دانم این سختی‌ها وجود دارد. ما مردان مردی را دیدیم که پشت خاکریزها و زیر آتش خمپاره دشمن کمرشان خم نشد اما امروز زیر بار مشکلات اقتصاد کمرشان خم شده و شرمنده خانواده‌شان شدند اما بدانید اینها قابل حل و فصل است.

وی یادآور شد: همه مسولان باید بدانند موضوع اقتصاد موضوعی است که همه باید دست به دست هم بدهند تا بر مشکلات آن فائق بیاییم. اینجا جایی نیست که ما با هم اختلاف سیاسی داشته باشیم البته به طور روشن مسئولیت مستقیم این کار بر دوش دولت است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: دولت باید به جای اینکه به دنبال راه حل در خارج از کشور باشد، راه حل را در داخل کشور جست‌وجو کند و به جای روش های سیاسی روش‌های اقتصادی را دنبال کند. اگر اینگونه عمل کرد و گام برداشت همه دست به دست هم می‌دهیم و مشکل را حل می‌کنیم. این مشکل، مشکل مردم است. مشکل فلان گروه و فلان جریان نیست.

انتهای پیام/428