نه با برجام ایران بهشت شد و نه با رد اف ای تی اف ایران جهنم می‌شود
نه با برجام ایران بهشت شد و نه با رد اف ای تی اف ایران جهنم می‌شود
اگر خودمان را درست نکنیم ، محو می‌شویم. مردم می‌پرسند چرا پسر فلان شخص و یا فرزند فلان وزیر اینگونه است؟ مسئولان اگر نمی‌توانند کاری انجام دهند از مردم عذرخواهی کنند و بگویند که چرا به وعده‌ها عمل نکردند.

بهارستان آنلاین – یک عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: از ۴۱ خواسته FATF به ۳۶ تای آن عمل کردیم و فقط به چهارتای آن عمل نکردیم‌.

به گزارش بهارستان آنلاین ؛ احمد توکلی در جمع اساتید دانشگاه خوارزمی اظهار کرد: به نظرم اف ای تی اف رای نمی‌آورد قبلاً می‌گفتند اگر برجام تصویب شود ایران بهشت می‌شود، حالا می‌گویند اگر اف ای تی اف تصویب نشود، ایران جهنم می‌شود‌. نه با برجام ایران بهشت شد و نه با رد اف ای تی اف ایران جهنم می‌شود.

ویتوکلی افزود: ما از ۴۱ خواسته FATF به ۳۶ مورد آن عمل کردیم و فقط به چهارتای آن عمل نکردیم‌. بنا بر تجربه تاریخی‌پذیرش اف ای تی اف نسبت به رد آن بیشتر به ضرر مردم خواهد بود.

توکلی در ادامه با اشاره به اثر بیانات مقام معظم رهبری در ماجرای ناآرامی‌های کشور پس از افزایش نرخ بنزین و بازگشت امنیت تصریح کرد: امنیت، موضوع مهمی است. اکثریتی که به خیابان آمدند، نیامدند آشوب کنند اما دسته‌ای از فضا استفاده کردند و به دنبال آدمکشی رفتند.

وی با بیان اینکه مردم از مسئولان عصبانی هستند، گفت: اوایل انقلاب که بنده وزیر کار بودم وقتی با مردم حرف می‌زدیم مورد احترام بودیم و حرف ما برای مردم عسل بود. الان بعضی از مسئولان اگر در خیابان راه هم بروند شاید مردم اصلا آنها را نشناسند. ما به مردم دروغ نمی‌گفتیم. مردم در اوایل انقلاب به مسئولان علاقه داشتند چون مثل مردم زندگی می‌کردند. با مرحوم پرورش با موتور به مجلس می‌رفتیم. ترورها باعث شد که حفاظت برای مسئولان در نظر گرفته شود و راه مسئولان از مردم جدا شد.

وی گفت: در این چند سالی که رکود در کشور بوده تقریبا ۲۷۰ هزار میلیارد تومان سود سپرده برداشت شده و اسکناس چاپ کرده اند. اینها دلها را آتش می‌زند.

توکلی تصریح کرد: اگر خودمان را درست نکنیم، روز به روز کمتر مورد تکیه و محل رجوع مردم خواهیم بود و محو می‌شویم. مردم می‌پرسند چرا پسر فلان شخص و یا فرزند فلان وزیر اینگونه است؟ مسئولان اگر نمی‌توانند کاری انجام دهند از مردم عذرخواهی کنند و بگویند که چرا به وعده‌ها عمل نکردند.

وی افزود: وقتی ارز در مدت کوتاهی سه برابر می‌شود تمامی قوانین ضد جامعه می‌شود. من آبان‌ماه سال ۹۶ به آقای جهانگیری زنگ زدم و گفتم وضع ارز دارد خراب می‌شود. جواب داد ما جلسه‌ای در این خصوص برگزار می‌کنیم و شما مهمان هستید و من در آن جلسه نظرات خود را به آقایان گفتم.

توکلی در ادامه یادآور شد: اواخر بهمن‌ماه بود که شیب افزایش نرخ ارز تند شد و ۲۱ فروردین ماه ناگهان سه برابر شد. آقای جهانگیری گفت که از فردا کنترل می‌کنیم و اعلام کردند که هر کس هر چقدر ارز بخواهد در اختیارش قرار می‌دهیم. من به آقای جهانگیری گفتم تو اگر می‌توانستی ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی را به هرکس بدهی که دیگر ارز اینگونه نمی‌شد.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: به دولتی‌ها گفتم که در صورت افزایش نرخ ارز باید منتظر شورش باشند و این بار شلوغی از جنوب شهر آغاز می‌شود و مبتلا به چیزی می‌شوند که جمع کردن آن آسان نیست. دولت به خوبی می‌دانست که ۱۴ مرداد تحریم‌ها تشدید می‌شود و اولین تحریم‌ها نیز در خصوص منع خرید دلار و طلا است اما دیدید که ۱۸ میلیارد دلار و ۶۵ تن طلا سوخت شد و تلخی میوه آن نصیب مردم شد.

توکلی گفت: به مردم حق می‌دهم از دست مسئولان عصبی شوند. مردم ما واقعا خیلی نجیبند اما مردم بدانند اگر بخواهیم کشور را اداره کنیم راه حل‌های منسجم وجود دارد. در ضیافت افطاری رئیس جمهور به حسن روحانی گفتم ناچارید کوپن الکترونیک به مردم بدهید که روحانی گفت خوشم نمی‌آید. حتی یک طرح دیگر اقتصادی را به آقای روحانی ارائه دادم و رئیس جمهور نیز من را به رییس سازمان برنامه و بودجه و برخی از وزرا ارجاع داد. آنها به من گفتند طرح تو خیلی خوب است اما خیلی انقلابی است و ما نمی‌توانیم انجام بدهیم. گفتند چه کسی می‌خواهد دیگران را راضی کند؟ گفتم من. اما باز هم اجرا نکردند.

توکلی در بخش پایانی این نشست گفت: در سال ۱۳۹۷ در ۹ ماه پایانی ۷۴۷ هزار و ۲۶ نفر شاغل بیکار شدند. اینها هرکدامشان یک منشا اعتراضند. ما ۱۱ میلیون حاشیه‌نشین داریم یعنی کسی که انضباط ندارد و خود محصول بی‌انضباطی دیگران می شود. وقتی ۱۱ میلیون حاشیه‌نشین دارید و قیمت مسکن می‌شود ۳ برابر، حاشیه‌نشینی بیشتر می‌شود و به نفع مالکان و به ضرر مستاجران است.

وی گفت: با اینکه ما این بلاها را سر مردم آوردیم اما مردم بامعرفتند. این بصیرت مردم سبب شده که فرد بین اهم و مهم فرق قائل شود. شکرگزاری این نعمت، خدمت به مردم است.

توکلی در پاسخ به این پرسش که آیا نوبخت نمایندگان را تهدید کرده است اگر به لایحه بودجه رای ندهند روحانی خانه‌نشینی می‌کند؟ گفت: من اطلاعی ندارم اما مطرح کردن لایحه بودجه دو خاصیت دارد؛ یا قابل تایید نیست یا روحانی قهر می‌کند.

انتهای پیام / 843

 

  • منبع خبر : ایسنا