نویسنده کتاب آیات شیطانی در نیویورک با سلاح سرد مورد حمله قرار گرفت.
نویسنده کتاب آیات شیطانی در نیویورک با سلاح سرد مورد حمله قرار گرفت.
پلیس نیویورک اعلام کرده است که با وجود جراحات بالا اما سلمان رشدی زنده است .

سلمان رشدی در نیویورک با چاقو مورد حمله قرار گرفت.
به گزارش جامعه خبری تحلیلی «بهارستان آنلاین» ؛ آسوشیتدپرس روز جمعه گزارش داد که سلمان رشدی، نویسنده کتاب “آیات شیطانی” هنگامی که قصد سخنرانی در نیویورک را داشت، مورد حمله قرار گرفت. به گفته این شاهدان، رشدی پس از حمله به روی زمین افتاده و مهاجم دستگیر شده است.
شاهدان عینی به آسوشیتدپرس گفتند زمانی که رشدی در حال معرفی شدن بود، مردی به سوی وی رفت و او با مشت یا چاقو مورد حمله قرار داد.

به گفته این شاهدان، رشدی پس از حمله به روی زمین افتاده و مهاجم دستگیر شده است.

از شدت جراحت سلمان رشدی و حال جسمی او پس از این حمله هنوز گزارش چندانی منتشر نشده است. پلیس نیویورک اعلام کرده که سلمان رشدی از ناحیه گردن چاقو خورده و با آمبولانس هوایی به بیمارستان منتقل شده است. به گفته پلیس وضعیت جسمی سلمان رشدی پس از این حمله «نامشخص» است.

فرماندار نیویورک در کنفرانسی خبری گفت که سلمان رشدی هنوز زنده است. برای ما دردناک است که بگوییم رشدی ساعاتی پیش در غرب نیویورک هدف حمله قرار گرفته است.

کتی هوچال گفت که آقای رشدی به سرعت با هلی‌کوپتر به بیمارستان منتقل شده است. وی همچنین اعلام کرد که یک افسر پلیس ایالت نیویورک موفق به نجات جان سلمان رشدی شده است.

خبرنگار آسوشتیدپرس: مهاجم ۱۰ تا ۱۵ بار به او مشت یا چاقو زد؛ این حمله حدود ۲۰ ثانیه طول کشید

بنا به اعلام پلیس فرد مظنون به حمله به سلمان رشدی بازداشت شده است. خبرنگار آسوشتیدپرس که شاهد حمله به سلمان رشدی بود گفته است که مرد مهاجم بر روی صحنه محل سخنرانی به سوی این نویسنده هجوم برد و ۱۰ تا ۱۵ بار به او مشت یا چاقو زد. شاهدان عینی گفته‌اند که این حمله حدود ۲۰ ثانیه طول کشید.

یک شاهد عینی دیگر به آسوشیتدپرس گفت که سلمان رشدی «بین شش تا هشت بار» با چاقو مورد حمله قرار گرفت.

سلمان رشدی تحت عمل جراحی قرار گرفت

خبرگزاری رویترز درباره سلمان رشدی نوشت که او تحت عمل جراحی قرار دارد. رسانه‌ها نوشته‌اند از وضعیت او اطلاعات بیشتری در دست نیست.

انتهای پیام/5693

 

 
 

  • منبع خبر : بهارستان آنلاین