نیازمند اقدامات عملی برای جلب مشارکت و امیدوار کردن مردم هستیم
نیازمند اقدامات عملی برای جلب مشارکت و امیدوار کردن مردم هستیم
چون قدرت ما به عنوان جمهوری اسلامی ایران یک قدرت درون‌زا است و برخاسته از اراده مردم است. وقتی ضعف این قدرت را شاهد می‌شویم در روابط بین‌الملل هم نمی‌توانیم توفیقی به دست بیاوریم.

بهارستان آنلاین – «امروز قطار پیشرفت  دولت در حال حرکت است»، «همه چیز در بازار تحت کنترل است»، «خبر‌های خوبی در حوره اقتصادی و معیشتی داریم» اینها بخشی از جملات رییس‌ دولت سیزدهم است که برخی از منتقدان آن را شعارهایی توصیف می‌کنند که دولت های قبل نیز همین اصطلاحات را نیز به کار می بردند برای چند و چون این موضوع با احمدعلیرضا بیگی به گفتگو پرداخته ایم که در ادامه آنرا می خوانید: 

به گزارش جامعه خبری تحلیلی «بهارستان آنلاین» ؛ نماینده مردم تبریز در واکنش به این مسئله گفت: بستگی دارد خبر‌های خوب را چه چیز‌هایی معنی کنید؟ اگر خبر خوب این است که ارتباطات خارجی در حال رونق گرفتن است و وضع اقتصاد خوب خواهد شد و قیمت دلار کاهش می‌یابد، این شعارهای آقای رئیسی را مردم باور نمی‌کنند. موضوع ما در دیپلماسی خارجی بستگی به این دارد که ما در درون خودمان و داخل کشور بتوانیم شرایط مسامحه ملی را برقرار کنیم. از این‌رو تا زمانی که پذیرفتن حقانیت ملت، امکان‌پذیر نشده است، تصور اینکه بتوانیم تغییری را در روابط بین‌الملل شاهد باشیم، نباید متصور بود.

استحکام ملی ما بر مبنای اراده مردم برقرار است

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شورا‌ها در ادامه گفت : اساساً استحکام ملی ما بر مبنای اراده مردم برقرار است و هرچقدر میزان مشارکت مردم تضعیف شود، استحکام ملی ما دچار آسیب و خدشه خواهد شد چون قدرت ما به عنوان جمهوری اسلامی ایران یک قدرت درون‌زا است و برخاسته از اراده مردم است. وقتی ضعف این قدرت را شاهد می‌شویم در روابط بین‌الملل هم نمی‌توانیم توفیقی به دست بیاوریم. حتی متحدان ما از این برقراری ارتباط این‌طور برداشت می‌کنند که ما به دنبال ثبات خودمان هستیم بنابراین مردم ما، خبر‌های خوش را اگر فقط در قالب حرف باشد، باور ندارند.

گفت‌وگو از موضع ضعف حتماً به ضرر ملت ایران خواهد بود

علیرضابیگی می‌گوید: در مذاکرت خارج از کشور، چون از موضع ضعف وارد گفت‌وگو می‌شویم حتماً به ضرر ملت ایران خواهد بود. به دولتمردان توصیه می‌کنیم که در صدد تحکیم انسجام داخلی برآیند و محور برنامه‌ریزی‌ها در همه امور چه در سیاست داخلی و چه در اقتصاد، مشارکت دادن مردم باشد. یعنی مردم باید در حوزه اقتصاد و سیاست مشارکت کنند. الان هیچ زمینه‌ای برای مشارکت مردم وجود ندارد و مردم می‌بینند که نمی‌توانند در حوزه اقتصاد و سیاست موثر واقع شوند. سیاست داخلی کشور باید بر محوریت مردم طراحی و برنامه‌ریزی شود که اگر این‌طور باشد زمینه ثبات و تحکیم انسجام داخلی را فراهم خواهد کرد.

دولت هم بنا دارد با گفتار درمانی شرایط کشور را اداره کند

وی در پاسخ به اینکه چرا با وجود شرایط نامساعد اقتصادی، دولت اوضاع و احوال کشور را عادی جلوه داده می‌شود؟ گفت: طبیعی است هیچ کسی نمی‌گوید ماست من ترش است و دولت هم بنا دارد با گفتار درمانی شرایط کشور را اداره کند، ولی ما حتماً نیازمند اقدامات عملی برای جلب مشارکت و امیدوار کردن مردم هستیم. مردم می‌خواهند در تغییرات، عاملیت داشته باشند و خودشان تغییرات را اعمال کنند. حتی اگر تصور می‌کنیم که به نیابت از مردم می‌توانیم تغییرات را انجام دهیم، همین موضوع هم مورد قبول مردم نخواهد بود. مردم می‌خواهند نقش مستقیم در ایجاد تغییرات داشته باشند.

انتهای پیام/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

طسیبییسز

 

 

 

  • منبع خبر : رویداد