نیمه مرداد آخرین مهلت وزارت آموزش و پرورش برای پاسخ به محورهای تحقیق و تفحص مجلس
نیمه مرداد آخرین مهلت وزارت آموزش و پرورش برای پاسخ به محورهای تحقیق و تفحص مجلس
کمیسیون آموزش گزارش هرگونه تخلف از جانب فرهنگیان را مورد بررسی قرار خواهد داد.

بهارستان آنلاین-نایب رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با اشاره به کلید خوردن طرح تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان درباره آخرین وضعیت آن، عنوان کرد: پس از کلید خوردن این طرح، استقبال خوبی از آن در میان فرهنگیان صورت گرفت و جامعه فرهنگی کشور انتظار دارند پشت پرده تخلفات رخ داده در این صندوق نیز بر همگان عیان شود.

به گزارش «بهارستان آنلاین» ؛ محمد وحیدی نماینده مردم بجنورد، مانه، سملقان، راز و جرگلان، گرمه و جاجرم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ما هرگونه گزارش تخلفی از جانب فرهنگیان را از طریق دبیرخانه کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری دریافت و آن را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

این نماینده مردم در مجلس ادامه داد: ریاست کمیسیون آموزش بر اساس ماده ۲۱۲ آیین نامه داخلی مجلس در نامه‌ای از وزیر آموزش و پرورش درخواست کرده که پاسخ به محور‌های طرح تحقیق و تفحص را ظرف مدت دو هفته آینده در اختیار کمیسیون قرار دهد؛ لذا وزارت آموزش و پرورش مکلف است طی این زمان در زمینه تمامی محور‌های تحقیق و تفحص از جمله مباحث مدیریتی، عملکرد اقتصادی، زیان دهی در شرکت‌‎های تابعه و نحوه هزینه کرد سرمایه فرهنگیان، گزارشی به کمیسیون ارائه کند.

وحیدی یادآور شد: از سوی دیگر هیئت رئیسه کمیسیون این درخواست را داشت که وزیر آموزش و پروش به مدیرعامل صندوق اعلام کند تا طی دوره تفحص مدیری از صندوق جابه جا نشود تا اطلاعات دقیق تری از جزئیات عملکرد صندوق را در اختیار داشته باشیم تا به نوعی رد گم کنی در صندوق صورت نگیرد. با وجود اعلام این موضوع به مدیرعامل صندوق از سوی وزیر آموزش و پرورش، با خبر شدیم تغییراتی در هولدینگ‌های مختلف صندوق در حال انجام است که این موضوع به شدت از جانب رئیس کمیسیون آموزش منع شده بود.

وی تأکید کرد: فضای حاکم بر صندوق ذخیره فرهنگیان باید فضایی توأم با آرامش باشد تا اگر قرار است گزارشی توسط هیئت تفحص کننده تدوین شود، این گزارش در فضایی منطقی و همراه با مستندات تدوین و تهیه شود.

نایب رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس تصریح کرد: وزارت آموزش و پرورش تا نیمه مرداد فرصت دارد تا پاسخ‌های ارائه شده از سوی صندوق را به کمیسیون ارائه و سپس کمیسیون در این رابطه رأی گیری و گزارش آن را به صحن علنی مجلس ارائه خواهد کرد.

کمیسیون آموزش گزارش هرگونه تخلف از جانب فرهنگیان را مورد بررسی قرار خواهد داد.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : بهارستان آنلاین