هدف دولت در ماه‌های پایانی برداشتن تحریم ها ، مهار کرونا ،  بهتر کردن معیشت مردم و اتمام طرح‌های  باقی مانده است
هدف دولت در ماه‌های پایانی برداشتن تحریم ها ، مهار کرونا ،  بهتر کردن معیشت مردم و اتمام طرح‌های  باقی مانده است
سعی ما این است که در ماه‌های آینده میلیون‌ها واکسن به مردم تزریق می کنیم و تا پایان تیرماه همه آن‌هایی که در گروه‌های پر خطر هستند واکسن زده می‌شوند.

بهارستان آنلاین – رئیس جمهوری با بیان اینکه مردم دارند ثمره ایستادگی و مقاومت را در وین می‌بینند اظهار کرد: اگر گزارش درست باشد و دغل‌کاری نداشته باشد این است که پیروزی دولت در ماه‌های پایانی بوده و به مردم اعلام می‌کنم تحریم شکسته شده است.
به گزارش « بهارستان آنلاین » ؛ دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری امروز در جلسه هیات دولت با بیان اینکه سراسر وجود مردم پر از محبت‌، ولایت و عشق نسبت به مولی علی (ع) است اظهار کرد: امیرالمومنین در ساعات پایانی زندگی خود پیامی برای همه ما گذاشته است. ایشان می‌فرمایند که این وصیت من به حسن، حسین، همه اهل بیت و همه کسانی که تا قیامت پیام من را خواهند شنید هست. در این وصیت چندبار راجع به محبت، رابطه فرد با فرد و عدم جدایی و از دست ندادن برادری تاکید می‌کند.

رئیس جمهور ادامه داد: آنچه برای امیرالمومنین (ع) مهم است این بوده که بغض‌ها از بین برود و صمیمیت در جامعه جایگزین شود. خیلی مهم است در جامعه ما اخوت و برادری باشد. اما الان لحن جامعه ما این نیست که امیرالمومنین (ع) فرمودند.

وی با اشاره به گزارش سازمان برنامه و بودجه در مورد سال ۱۳۹۹، اظهار کرد: سال ۱۳۹۹ سال بسیار سختی بوده است. آن‌هایی که دولت را مورد نقد قرار می‌دهند به این نکات هم توجه کنند که اتکای دولت به نفت در بودجه فقط ۲ درصد بوده است. در سخت‌ترین سال دولت، ۸۸ هزار میلیارد بودجه عمرانی بوده است اما آنچه که عمل کردیم بیش از ۹۲ میلیارد ما در عمران، عمل کردیم.

دکتر روحانی با تاکید بر اینکه برای همه مردم تلاش کردیم، افزود: نزدیک ۳۰ هزار میلیارد برای کرونا پرداخت شده و اقدامات دولت در سال ۹۹ در تاریخ کشورمان بی نظیر است. قولی که به مردم عزیز دادیم این است که در ماه‌های پایانی دولت، همچنان اهدافمان را دنبال می‌کنیم. هدف ما این است کرونا را مهار، تحریم‌ها را برداریم، معیشت مردم بهتر شود و طرح‌هایی که باقی مانده را تمام کنیم.

وی تاکید کرد: معنی این که قیمت دلار دارد کاهش پیدا می‌کند این است که ارزش پول ما بیشتر و تورم کاهش می‌یابد. مردم دارند ثمره ایستادگی و مقاومت را در وین می‌بینند. اگر گزارش درست باشد و دغل‌کاری نداشته باشد این است که پیروزی دولت در ماه‌های پایانی است. به مردم اعلام می‌کنم تحریم شکسته شده است.

رئیس جمهوری تاکید کرد: به راحتی ‌می‌توانیم در ماه‌های آینده میلیون‌ها واکسن به مردم تزریق کنیم و تا پایان تیرماه همه آن‌هایی که در گروه‌های پر خطر هستند واکسن زده می‌شوند.

رئیس جمهور درباره روز قدس گفت: صهیونیست‌ها فکر می‌کردند مساله قدس تمام شده و اشغال‌گر در سرزمین اشغال شده تثبیت شده است. این زلزله (روز قدس) را امام ایجاد کرد و به آن‌ها فهماند که قدس پیروز است، ملت فلسطین دیر یا زود به سرزمینشان باز خواهند گشت، و قدس و مسجد الاقصی به عنوان قبله گاه اول مسلمین از دست اشغالگران نجات خواهد یافت.

دکتر روحانی تصریح کرد: جانی تر از صهیونیست‌ها به عنوان دشمنان منطقه، دشمنان امنیت، ملت فلسطین، همسایگانشان و به عنوان قاتلان و سفاکان تاریخ و به عنوان کسانی که میلیون‌‌ها انسان را از خانه و کاشانه‌شان آواره کرده‌اند، در تاریخ دهه‌های گذشته پیدا نمی‌کنیم. روز عزای صهیونیست‌‌ها در قدس ۱۴۰۰ است. صهیونیست‌ها همیشه علیه انقلاب، مردم ما، امام و رزمندگان ما کینه داشته داشتند.

رئیس جمهوری اضافه کرد: خود صهیونیست‌ها وقتی انقلاب پیروز شد گفتند پیروزی انقلاب یک زلزله در منطقه بود و خیلی تلاش کردند این انقلاب را سرنگون کنند؛ علیه ملت ایران تلاش کردند. تمام گرفتاری‌هایی که ملت ما شاهد است وقتی ریشه یابی کنید به صهیونیست‌ها برمی‌گردد.

وی اظهار کرد: در سال ۹۳ مساله برجام تمام بود، توافق نهایی شده بود اما صهیونیست‌ها و ارتجاع منطقه آمدند در اروپا و سر آمریکا کلاه گذاشتند و به آمریکایی‌ها گفتند چرا برای توافق عجله می‌کنید؟ چند ماه صبر کنید ما قیمت نفت را آنقدر پائین می‌بریم که هرچه شما بگوئید ایران قبول کند.

دکتر روحانی ادامه داد: قیمت نفت را پائین آوردند، مشکلات ایجاد کردند و قیمت نفت را تا ۲۵ دلار هم پائین آوردند، تاخیر هم افتاد. در سال ۹۳ قرار بود به توافق برجام برسیم که تاخیر انداختند و در نتیجه در سال ۹۴ توافق صورت گرفت.

رئیس جمهور با بیان اینکه وقتی برجام موفق و پیروز شد اقدامات زیادی کردند اما باز هم موفق نشدند افزود: برجام مستقر شد و در سال ۹۴ هیچکس در دنیا از اسرائیلی‌ها عصبانی‌تر نبود. تمام دوستان ما در سال ۹۴ به من تبریک گفتند و صهیونیست‌ها از همان روز به دنبال توطئه رفتند.

انتهای پیام/۲۹۲۹