هدف ما این است که بتوانیم با سهمیه کامل در رقابت‌های المپیک شرکت کنیم
هدف ما این است که بتوانیم با سهمیه کامل در رقابت‌های المپیک شرکت کنیم
با توجه به آزمایش دوپینگ کشتی‌گیر ازبکستانی سهمیه وزن ۱۲۵ کیلوگرم به یدالله محبی رسید اما ما سه سهمیه دیگر باید به دست بیاوریم و در شرایط فعلی تمام دغدغه کادرفنی کسب سه سهمیه دیگر است.

بهارستان آنلاین – مدیر تیم‌های ملی کشتی آزاد گفت: همه هدف ما کسب سه سهمیه باقی‌مانده در تیم ملی کشتی آزاد است و تمام تلاشمان را به کار می‌گیریم تا با سهمیه کامل در المپیک شرکت کنیم.

به گزارش بهارستان آنلاین ؛ محسن کاوه درباره قهرمانی تیم کشتی آزاد در رقابت‌ها قهرمانی آسیا گفت: مسابقات سطح خوبی داشت و ملی‌پوشان ایران توانستند مقابل حریفان خود نمایش قابل قبولی داشته باشند و عنوان قهرمانی آسیا را کسب کنند. بدون شک این رقابت‌ها برای ملی‌پوشان جوان هم اهمیت زیادی داشت چرا که توانستند در سال منتهی به المپیک تجربیات خوبی به دست بیاورند.

وی در مورد شکست مصطفی حسین‌خانی، امیرحسین مقصودی و پرویز هادی اظهار کرد: من فکر می‌کنم شکست این سه کشتی‌گیر کاملاً اتفاقی به وجود آمد. هادی از کشتی‌گیران باتجربه ماست و فکر می‌کنم در این رقابت‌ها غافلگیر شد. حسین‌خانی هم مدت زیادی مصدوم بود و نتوانست در این رقابت‌ها همه توان خود را به کار بگیرد. مقصودی هم به نظرم در برابر حریف هندی خود غافلگیر شد با این حال همه کشتی‌گیران تلاش خود را کردند و خوشبختانه تیم ملی عنوان قهرمانی این رقابت‌ها را هم کسب کرد.

مدیر تیم‌های ملی آزاد با اشاره به اینکه مهم‌ترین هدف ما کسب سهمیه المپیک است، خاطرنشان کرد: با توجه به آزمایش دوپینگ کشتی‌گیر ازبکستانی سهمیه وزن ۱۲۵ کیلوگرم به یدالله محبی رسید اما ما سه سهمیه دیگر باید به دست بیاوریم و در شرایط فعلی تمام دغدغه کادرفنی کسب سه سهمیه دیگر است. در اوزان ۶۵، ۷۴ و ۹۷ کیلوگرم تیم ملی کشتی آزاد هنوز موفق به کسب سهمیه المپیک نشده و همه هدف این است که بتوانیم با سهمیه کامل در این رقابت‌ها شرکت کنیم. ما باید نقاط قوت و ضعف کشتی‌گیران را در سال منتهی به المپیک شناسایی کنیم تا با تقویت کشتی‌گیران ما آنها بهترین عملکرد را داشته باشند و بتوانند به سهمیه المپیک برسند.

وی تأکید کرد: میدان المپیک شوخی بردار نیست و کشتی‌گیران ما قطعاً حریفان سرسختی خواهند داشت با این حال تلاش می‌کنیم تا ملی‌پوشان را به آمادگی کامل برسانیم و سه سهمیه باقی مانده را کسب کنیم. در فروردین ماه ۹۹ مسابقات کسب سهمیه المپیک در قاره آسیا را پیش رو داریم. این رقابت‌ها در قرقیزستان برگزار می‌شود و ما هم تلاش می‌کنیم تا آن زمان بهترین شرایط را از نظر فنی برای ملی‌پوشان فراهم کنیم.

کاوه در پاسخ به این سوال که ویروس کرونا برای تیم ملی کشتی آزاد مشکلاتی ایجاد نکرده است، عنوان کرد: متأسفانه این ویروس نه در ایران بلکه همه جهان شیوع پیدا کرده است و ورزش دنیا با آن درگیر شده‌اند. در تمرینات تیم ملی کشتی آزاد ما تمام اصول و قوانین بهداشتی را رعایت می‌کنیم و تاکنون مشکلی پیش نیامده است. امیدوارم هر چه سریع‌تر این مشکل برطرف شود و همه چیز به روال سابق برگردد.

انتهای پیام/۴۰۴۸/۴۰۵۷/