هرگونه ضرب الاجل در زمینه پایبندی ایران به اجرای تعهداتش در برجام را ردمی کنیم
هرگونه ضرب الاجل در زمینه پایبندی ایران به اجرای تعهداتش در برجام را ردمی کنیم
اتحادیه اروپا ضمن رد هرگونه ضرب الاجل از سوی ایران به پایبندی به تعهداتش در برجام خواستار برداشتن هر گونه گام های تنش زا در این زمینه شد.

بهارستان آنلاین – مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و وزارای خارجه انگلیس ، فرانسه و آلمان امروز در بیانیه ای مشترک و در واکنش به اقدام ایران در کاهش تعهداتش در برجام اعلام کردند : ضمن حمایت از توافق هسته ای با ایران هیچ ضرب الاجلی را از سوی ایران برای زنده نگه داشتن برجام نمی پذیریم .

به گزارش بهارستان آنلاین ، در این بیانیه آمده است : ما با نگرانی عمیق بیانیه ایران درباره تعهداتش در برجام را ملاحضه می کنیم . ما کاملا به حفظ و اجرای برجام پایبندیم، توافقی که دستاوردهای مهم در سازوکار عدم اشاعه هسته ای در جهان داشته و به نفع امنیت تمامی طرف ها می باشد. ما قویا از ایران می خواهیم به تعهداتش در برجام همانگونه که تا کنون پایبند بوده ، ادامه داده و از بر داشتن هر گونه گام های تنش زا بپرهیزد.

ما هرگونه ضرب الاجل در این زمینه را رد کرده وپایبندی ایران به اجرای تعهداتش در برجام را بر اساس عملکرد و معاهده منع اشاعه تسلیحات هسته ای (NPT) ارزیابی می کنیم ، در این زمینه ، نقش آژانس بین المللی انرژی اتمی در نظارت و راستی آزمایی از اجرای تعهدات ایران را یادآور می شویم.

همچنین ما امیدوار هستیم ایران به پایبندی به فرصت ها و سازوکارهای موجود در برجام ، از جمله کمیسیون مشترک برجام ادامه دهد.

انتهای پیام/138

  • نویسنده : امیرحسین عصاریان