هفته آینده موضوع تعیین محلی برای تجمعات را در مجلس بررسی می‌کنیم/ برگزاری تجمع در مکانِ خاص نیاز به مجوز دارد
هفته آینده موضوع تعیین محلی برای تجمعات را در مجلس بررسی می‌کنیم/ برگزاری تجمع در مکانِ خاص نیاز به مجوز دارد
در یک مکان مشخص و با تامین امنیت مردم می‌توانید خواسته‌هایتان را مطرح و مطالبات‌تان را بیان کنید.

نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور گفت: موضوع تعیین محلی برای تجمعات را که استاندار تهران مطرح کردند، هفته آینده در مجلس بررسی می‌کنیم.

به گزارش جامعه خبری تحلیلی «بهارستان آنلاین» ؛ حمیدرضا کاظمی درخصوص صحبت‌های استاندار تهران درباره تعیین محلی برای تجمعات گفت: دوره گذشته در کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور روی موضوع کار کردیم که در کلیه شهرها مکانی با نظر مسئولان در نظر گرفته شود که اعتراضات به این مکان‌ها هدایت شود تا افراد بتوانند مباحث و یا حرفی که دارند را در آنجا مطرح کنند.

نایب رئیس کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور خاطرنشان کرد: گفته شد حتی حفاظت این مکان‌ها را هم نیروی انتظامی برای افرادی که جمع شده‌اند و خواسته‌هایی دارند حال چه خاصه صنفی باشد چه خواسته غیرصنفی، بر عهده بگیرد.

وی یادآور شد: امروز با توجه به شرایط موجود دوباره این بحث مطرح شده است، منتها مجلس تعطیل است و نمایندگان برای بازدید و سرکشی به حوزه‌های انتخابیه رفته‌اند، هفته آینده که مجلس مجددا آغاز به کار کرد، قطعا بررسی خواهیم که چه کاری در این زمینه باید انجام دهیم.

کاظمی در خصوص این‌که استاندار تاکید کرده است برای داشتن تجمع در این مکان‌ها باید مجوزهای لازم اخذ شود، بیان کرد: بله حتماً اخذ مجوز می‌خواهد، زیرا زمانی که شما یک خواسته صنفی داشته باشید و بخواهید نسبت به یک موضوع اعتراض کنید، درخواست خود را به وزارت کشور می‌دهید که ما فلان حزب، گروه و جریان هستیم که نسبت به مسائلی اعتراض داریم و می‌خواهیم در یک روز خاص تجمعی برای مطرح کردن مسائل و مشکلات‌مان داشته باشیم.

وی درباره این‌که دیوان عدالت اداری برای این طرحی که قبلا در این موضوع مطرح شده بود را رد کرد که طبق قانون اساسی، برگزاری تجمعات مسالمت‌آمیز نیازی به مجوز ندارد درصورتی که امروز مطرح می‌شود برای برگزاری تجمع در این امکان باید مجوز گرفته شود، گفت: این مجوز برای یک مکان خاص است که مزاحمت برای مردم ایجاد نشود. مثلاً شما کاسب هستید گروهی دور یک میدان جمع می‌شوند قطعاً کاسبی شما بهم می‌خورد ولی اگر یک مکان مشخص باشد و امنیتش را هم نیروی انتظامی تامین کند، شما می‌توانید خواسته‌هایتان را مطرح و مطالبات‌تان را بیان کنید.

نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی بیان کرد: با آغاز به کار مجلس در هفته آینده ما این موضوع را در کمیسیون بررسی می‌کنیم.

انتهای پیام/6008

  • منبع خبر : ایلنا