همدلی و حفظ همبستگی و رعایت اصول بهداشت فردی تنها راه مبارزه با ویروس کرونا می باشد
همدلی و حفظ همبستگی و رعایت اصول بهداشت فردی تنها راه مبارزه با ویروس کرونا می باشد
بیماری کروناویروس⁩ یا COVID-19 موضوعی کاملا تخصصی است بنابراین نباید با این بیماری سیاسی گونه برخورد نماییم و از اظهار نظرها پیرامون این موضوع که در تخصص افراد نمی باشد و به ضرر مردم عزیز کشورمان تمام میشود پرهیز نماییم .

امیرحسین عصاریان برای بهارستان آنلاین نوشت : امروزه تنها نامی که در صدر اخبار دنیا قرار دارد ویروس کرونا می باشد نامی که در بیشتر پیام‌های شبکه‌های مجازی دست به دست می‌شود. همه نگران هستیم . نگران رسیدن این بیماری به شهر مان و درگیر شدن با آن. بیماری که هنوز برای آن علاج و درمانی نیست.

بر اساس گزارش‌ها آمار رسمی قربانیان این بیماری هر روز بیشتر می شود چنانکه بیش از 13 هزار نفر تاکنون به این ویروس مبتلا شده اند . امریکا، بریتانیا، روسیه و آلمان موارد تازه این بیماری را تایید کرده‌اند.

بااینکه شیوع این ویروس از شهر ووهان چین آغاز شد اما اکنون در حال سرایت به سایر کشورهای جهان می باشد و اعلام وضعیت اضطراری از سوی سازمان بهداشت جهانی به این معنا است که برای مقابله با آن نیاز به تلاش جهانی است.

شیوع ⁧کروناویروس⁩ یا COVID-19 در کشور ما نیز در حال سرایت کردن می باشد اما تنها نکته ای که باید به آن توجه نماییم این است که این بیماری موضوعی کاملا تخصصی است بنابراین نباید با این بیماری سیاسی گونه برخورد نماییم و از اظهار نظرها پیرامون این موضوع که در تخصص افراد نمی باشد و به ضرر مردم عزیز کشورمان تمام میشود پرهیز نماییم .بنابراین برای مواجهه با این ویروس جدید، پروتکل های WHO و دستورالعمل‌های وزارت بهداشت باید اصل باشد و از هرگونه اظهار نظرهای غیرکارشناسانه بایست پرهیز شود .

از این رو همه آحاد ملت باید در کنار یکدیگر و با همدلی کامل به مبارزه با این بیماری برخیزیم. همه باید در کنار وزارت بهداشت که امروز در خط اول مقابله با این مسئله است قرار بگیریم و با حفظ همبستگی بیش از هر زمان دیگری با همدیگر مهربان و همدل باشیم تا انشالله بتوانیم این بیماری را در کشور ریشه کن نماییم.

در کنار این موضوعات مردم عزیز باید اصول بهداشت فردی ، شامل شست و شوی مداوم دست ها با آب و صابون، پرهیز از روبوسی و دست دادن و پرهیز از حضور در اجتماعات در صورتی که بیماری تنفسی دارند را رعایت کنند.

صدا و سیما و همه رسانه های نوشتاری و دیداری نیز باید اولویت کاری خود را انتشار اصول بهداشت فردی قرار دهند تا انشالله با همه گیر شدن بهداشت فردی بتوانیم مخاطرات این بیماری را به صفر برسانیم و آنرا ریشه کن نماییم انشالله.

انتهای پیام / 2004