هیچ منطقی پذیرش و جذب فرزندان اعضای هیات علمی در دانشگاه‌ها را تایید نمی‌کند /باید در هر عرصه ای مبارزه با فساد شکل بگیرد
هیچ منطقی پذیرش و جذب فرزندان اعضای هیات علمی در دانشگاه‌ها را تایید نمی‌کند /باید در هر عرصه ای مبارزه با فساد شکل بگیرد
قطعا با سهمیه فرزندان اعضای هیات علمی در دانشگاه‌ها مخالف هستیم، زیرا این اقدام از نظر ما تبعیض آشکار است و باید مورد بررسی قرار بگیرد.

بهارستان آنلاین – عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در واکنش به تغییر رشته تعدادی از فرزندان هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی از رشته دامپزشکی به پزشکی گفت : این رویه قطعا بر خلاف عدالت و قابل پذیرش نیست چراکه قطعا با توزیع عادلانه فرصت‌ها مغایر است و همچنین این امر مغایر با بند 9 اصل 3 قانون اساسی (رفع تبعیض‌های ناروا و ایجاد امکانات عادلانه برای همه در تمام زمینه‌های مادی و معنوی) مغایر بوده و یک تبعیض فاحش و آشکار است.

حجت الاسلام علیرضا سلیمی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفتگوی اختصاصی با بهارستان آنلاین همچنین درباره سهمیه فرزندان اعضای هیات علمی در دانشگاه‌ها اظهار داشت: قطعا با این مساله مخالف هستیم، زیرا این اقدام از نظر ما تبعیض آشکار است و باید مورد بررسی قرار بگیرد.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی گفت: هیچ منطقی این نوع پذیرش و جذب را تایید نمی‌کند و حتما بحث سهمیه فرزندان هیات علمی در دانشگاه‌های کشور در جلسات کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی مطرح و بررسی خواهد شد.

سلیمی گفت: وقتی کسی بار علمی و توان علمی ندارد و می‌خواهد پزشک شود، قطعا این آسیب زننده است. بالاخره پزشکی یک کار ویژه است و نیاز به استعداد ویژه دارد. اگر کسی بدون استعداد در این زمینه وارد شود، قطعا می‌تواند به مردم آسیب وارد کند.

نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در هر عرصه‌ای باید مبارزه با فساد شکل بگیرد و نمی‌توان مبارزه با فساد را اولویت بندی کرد؛ تصریح نمود : باید برخورد با دانه‌درشت‌ها را در دستور کار قرار داد تا سایرین نیز بدانند برای مبارزه با فساد هیچ کس در امان نیست.

انتهای پیام / 682