واسطه‌ها ، عامل رونق در نقاشی پشت شیشه
واسطه‌ها ، عامل رونق در نقاشی پشت شیشه
این واسطه‌ها هستند که می‌توانند در سطح وسیع بازاریابی کنند و ایجاد چرخش مالی کنند. اگر بتوانند کار خود را به خوبی انجام دهند ؛ هنر نقاشی پشت شیشه به خوبی معرفی می‌شود و هنرمندان نقاشی پشت شیشه نیز به خوبی معرفی می‌شوند.

بهارستان آنلاین – نقاشی پشت شیشه در این سالها با افت شدید تقاضا در بازار هنر روبرو شده است و این در حالی است که در گذشته‌های نچندان دور آذین بخش خانه‌ها و پنج دری ها بود و در سقاخانه‌ها و تکیه‌ها به وفور نمونه‌هایی از آن دیده می‌شد. امروز وضعیت بازار این هنر و نقش واسطه‌ها و گالری دارها را در نقاشی پشت شیشه با استاد سعید رضاخان که پدر این هنر محسوب می‌شود به بحث نشسته ایم. امید است در آینده‌ای نزدیک دوباره این هنر رونق گذشته خود را بازیابد.

وضعیت اقتصادی چه نقشی در نقاشی پشت شیشه دارد؟
این موضوع بسیار واضح است. امروز هنرمند هر اندازه هم که عاشق کارش باشد ؛ اگر معیشت او تامین نشود ؛ نمی‌تواند کار کند. باید گردش مالی وجود داشته باشد تا تولید صورت بگیرد. وقتی کمی به حال و روز این هنر نگاه می‌کنیم به راحتی در می‌یابیم که پس از تغییر در سبک زندگی و ایجاد آپارتمان نشینی تقاضا برای نقاشی پشت شیشه محدود شد و همین مساله باعث شد تا تولید هم کاهش یابد. در صورتی که در زمان قاجار این چنین نبود. یعنی هم تقاضا بیشتر بود و هم نیازهای هنرمندان شیشه نگار محدود و حساب شده بود.

در گذشته نقاشی پشت شیشه چه کاربردهایی داشت ؟
ما نمونه‌های بسیاری از شیشه‌ها و آینه‌های نقاشی شده را در سقاخانه‌ها ، تکیه‌ها ، مسجدها ، امامزاده‌ها و خلاصه اماکن مذهبی گوناگون شاهد بودیم. همچنین در شهرهای مذهبی و نزدیک زیارتگاه‌ها افرادی را می‌دیدیم که این آثار را در غالب شمایل نگاری و یا تابلو خط هایی با مضمون اسما متبرکه به زائرین می‌فروختند اما آنچه مسلم است نقش این هنر در تزینات داخلی و معماری داخلی خانه‌های قدیمی است. شما نمونه‌ای از نقاشی پشت آینه را در سقف یکی از بناهای مجموعه کاخ های گلستان می‌بینید. خانه مقدم محل دیگری است که در آنجا و در میان تزینات داخلی ، با نمونه کارهایی از نقاشی پشت شیشه روبرو می‌شویم. خانه امام جمعه تهران نیز محلی است که این هنر در آنجا بصورتی خاص خودنمایی می‌کند و نمونه‌هایی متنوع را از آن می‌توانیم در آنجا مشاهده کنیم. گل و مرغ ، نقاشی از مناظر شهری و ساختمان‌ها و در نهایت ۶ نمونه گرفت و گیر که کارهایی خاص و بدون سابقه در این هنر هستند را به نظاره می‌نشینیم. این‌ها نمونه‌هایی از کاربردهای نقاشی پشت شیشه و نقاشی پشت آینه هستند که شما در حال حاضر بصورت ملموس می‌توانید آنها را ببینید.

برای اینکه امروز هم این هنر به عنوان یک کالا وارد بازار شود چه باید کرد؟
در درجه نخست باید توجه مخاطبین را به آن جلب کرد. پس از آن باید یک تقسیم بندی در آن بوجود آورد. بطور مثال آثاری که می‌توانند در بنا به عنوان آرایه معماری استفاده شوند با آثاری که به عنوان اثر هنری و یک کار خاص در گالری به نمایش گذاشته می‌شوند با یکدیگر متفاوت هستند. همچنین باید تعریف‌های تازه‌ای از این هنر انجام داد. این تعریف‌ها می‌توانند در دو حوضه اجرا و کاربرد باشند. موضوع و نحوه اجرا یک بحث است و کاربرد که می‌تواند شکلی تازه و منطبق با سبک جدید زندگی ما در امروز باشد ؛ یک بحث دیگر است.

نقش گالری دارها و واسطه‌ها در این میان چیست؟
امروز کارها بسیار تخصصی شده‌اند. زمانی یک نقاش یک گوشه می‌نشست و به دیوار تکیه می‌داد و پشت شیشه نقاشی می‌کشید. همانجا هم یک رهگذری عبور می‌کرد و از کار او خوشش می آمد و آن را برمی‌داشت و در عوض کمی پول یا کالاهایی نظیر نان و تخم‌مرغ می‌داد. اما امروز وضعیت تغییر کرده است. هزینه‌های زندگی بصورت کامل بالا رفته‌اند. از طرفی نقاش نمی‌تواند بنشیند تا یک نفر پیدا شود و اثر او را بخرد. اینجا به فردی نیاز است که بیاید و به عنوان یک واسطه میان نقاش که تولید کننده است و خریدار که می‌تواند یک مجموعه دار باشد ارتباط برقرار کند. این فرد واسطه با در نظرگرفتن مسایل مختلف ارزش اثر را تعیین می‌کند و برای آن بازاریابی می‌کند. حالا گاهی اوقات می‌بینید یک گالری دار این مهم را انجام می‌دهد. گاهی هم افرادی هستند که تمام قطعات پازل را کنار هم قرار می‌دهند. یعنی هنرمند ، گالری دار ، رسانه ، مجموعه دار و… همه را با هم هماهنگ می‌کند. پس می‌بینیم این واسطه نقش بسیار مهمی دارد.

برخی با دید تردید به واسطه‌های هنری نگاه می‌کنند. نظر شما در اینباره چیست؟
اگر این واسطه هنری کار خود را درست انجام دهد و اثر را به قیمت درست بفروشد ؛ خوب است و من با آن موافقم ولی متاسفانه این روزها افرادی را می‌بینیم که خود به عنوان هنرگردان مطرح می‌کنند و فقط به دنبال جیب خودشان هستند. یعنی هیچ اثری را در طی برگزاری یک نمایشگاه به فروش نمی‌رسانند و فقط هزینه‌های خود را از این راه تامین می‌کنند. این افراد هیچ گونه تخصصی ندارند. یعنی برای حضور هر اثر در نمایشگاه یک هزینه‌ای را از خالق آن مطالبه می‌کنند و هیچ تضمینی برای فروش هیچ کدام از آثار نمی‌دهند. نام هیچ یک از هنرمندان هم هی


چ کجا ثبت نمی‌شود و هیچ انعکاس خبری در این رابطه به چشم نمی‌خورد. این نوع واسطه هنری را به هیچ عنوان قبول ندارم. زیرا خروجی برای هنرمند وجود ندارد.

برای اینکه چنین مشکلی پیش نیاید و هنرمند متضرر نشود چه باید کرد ؟
در درجه نخست هنرمند باید با حق و حقوق خود آشنا شود. باید بداند که یک واسطه هنری ، یک برگزار کننده نمایشگاه و یا یک هنرگردان چه وظایفی در قبال او دارد. باید بداند که وظیفه طرف مقابلش فقط صدور گواهی و گرفتن پول از هنرمند نیست. در گام بعدی باید دوره‌هایی برگزار شود و واسطه‌های هنری با وظایف خودشان آشنا شوند. بدانند که چه کاری باید انجام دهند. از سوی دیگر در مراکز آموزش عالی باید رشته‌ای درسی در این رابطه تعریف شود. در مرحله بعد نظارت است که باید قوی شود. در حال حاضر هیچ نظارتی روی این افراد وجود ندارد.

چقدر وجود واسطه هنری لازم است ؟
همانطور که قبل از این هم اشاره کردم ؛ فرآیند فروش نیاز به هماهنگی میان افراد گوناگونی دارد. تولید کننده که همان هنرمند است ، گالری دار ، مجموعه دار و اصحاب رسانه گزینه‌های اصلی هستند که باید با یکدیگر مرتبط شوند تا یک فعالیت هنری در زمینه هنرهای تجسمی و در اینجا بطور خاص نقاشی پشت شیشه صورت گیرد. شخصی که در اینجا تمام عوامل را با یکدیگر هماهنگ می‌کند ؛ واسطه هنری یا همان هنرگردان است. این شخص اگر در کار خود مهارت لازم را داشته باشد ؛ تمام افراد این پازل منتفع می‌شوند و گردش مالی بوجود می‌آید. پس می‌بینیم که وجود و حضور چنین فردی در عرصه هنر لازم است.

آیا در ارتباط با نقاشی پشت شیشه چنین فرد یا افرادی وجود دارند ؟
در حال حاضر کسی که بصورت حرفه‌ای و تخصصی در این میدان باشد ؛ نداریم. البته چند نفری آمدند و بخت خود را آزمودند. حرکت‌هایی در رابطه با فروش آثار انجام دادند که تعدادی از آنها هم موفق بودند اما متاسفانه این فعالیت‌ها استمرار نیافتند. دلیل این ادامه دار نبودن باید بررسی شود ولی من احساس می‌کنم ضعف بیشتر ، در زمینه عدم وجود بازار فروش بود و اینکه واسطه‌های هنری نتوانستند ارتباط مستمری با مجموعه داران و دیگر خریداران ایجاد کنند.

واسطه‌ها چه اندازه می‌توانند در رونق نقاشی پشت شیشه نقش داشته باشند؟
این واسطه‌ها هستند که می‌توانند در سطح وسیع بازاریابی کنند و ایجاد چرخش مالی کنند. اگر بتوانند کار خود را به خوبی انجام دهند ؛ هنر نقاشی پشت شیشه به خوبی معرفی می‌شود. هنرمندان نقاشی پشت شیشه نیز به خوبی معرفی می‌شوند. مجموعه داران جذب این هنر می‌شوند. در نتیجه بازار فروش مناسبی ایجاد می‌شود و تمامی این مسائل منجر به رونق نقاشی پشت شیشه می‌شود.

انتهای پیام / 925