ورود جبهه پیشرفت، رفاه و عدالت با تابلوی مستقلیت به کارزار انتخابات مجلس /مردم از جریان اصولگرا و اصلاح‌طلب خسته شده‌اند
ورود جبهه پیشرفت، رفاه و عدالت با تابلوی مستقلیت به کارزار انتخابات مجلس /مردم از جریان اصولگرا و اصلاح‌طلب خسته شده‌اند
اولویت در جبهه ، برنامه دار بودن نامزدها است. ستاد انتخابات ما برنامه مدونی برای مشکلات کشور اعلام خواهد کرد و نامزدها را نیز بر اساس همین برنامه‌ها معرفی و اعلام خواهند شد.

بهارستان آنلاین – «سیدشهاب الدین صدر» عصر شنبه در نشست خبری کمیته انتخابات جبهه پیشرفت، رفاه و عدالت افزود: در شورای مرکزی این جبهه بعد از بحث های بسیار مقرر شد که ستاد انتخابات مجلس شکل بگیرد چرا که انتخابات اسفندماه امسال یکی از اتفاقات مهم و سرنوشت ساز برای کشور است.

به گزارش بهارستان آنلاین ؛ وی ادامه داد: اسامی کمیته انتخابات جبهه پیشرفت، رفاه و عدالت به ترتیب «علی کیهانیان»، «حسن بیادی»،   «اعظم حاجی عباسی»، «محمدجواد محمدی نوری»، «حسن قدیری ابیانه»، «علیرضا متانی»، «مجید افشاری»  و «سید محمد میرباقری» است.

این فعال سیاسی افزود: بنابراین نگاه ما این است که با توجه به بیانیه گام دوم از سوی رهبر معظم انقلاب سیاست های قانون گذاری مجلس را پیگیری کنیم.

وی ادامه داد: ما نیازمند مجلسی مقتدر، مستقل، کارآمد، انقلابی، پاک و سلامت هستیم تا بتواند برای مشکلات کشور گره گشایی کند یعنی تحت تأثیر قوای دیگر قرار نگیرد هرچند که هماهنگی قوا مساله بسیار مهمی است.

دبیرکل جبهه پیشرفت، رفاه و عدالت با تاکید بر این که باید دقت لازم برای برگزاری انتخابات دوره یازدهم مجلس را داشته باشیم و افراد پاکدست و تاثیرگذار وارد شوند، گفت: همه تلاش ما این است که انتخاباتی پرشور و با نشاط و با حضور حداکثری مردم برگزار شود و در این راه با همه احزاب و جناح‌ها و گروه هایی که در چارچوب قانون اساسی عمل می‌کنند، همراه می شویم.

صدر در ادامه با بیان این که  جبهه پیشرفت رفاه و عدالت در مجموع ۲۱ تشکل سیاسی را در بر می‌گیرد، گفت:  وجود جبهه های سیاسی کمک می کند رقابت ها جدی تر باشد.

وی افزود: اگر احزاب فعال باشند بر نمایندگانی که معرفی می کنند و به مجلس می روند نظارت خواهند داشت و درباره اقدامات آنان پاسخگو خواهند بود نه اینکه مانند شرایط فعلی وقتی کسی وارد مجلس شد دیگر پاسخگو نیست.

دبیرکل جبهه پیشرفت، رفاه و عدالت، با بیان این که حاکمیت باید احزاب بها بدهد، گفت:  احزاب اگر وظایف خود را به درستی انجام ندهند پدیده دیگری همچون نهادهای ثروت و قدرت در انتخابات‌ مداخله می‌کنند. باید دستگاه های مختلف حاکمیتی، انتخابات را به نحوی برنامه ریزی کنند که افراد مدیون پایگاه و نهادهای ثروت و قدرت نشوند و نماینده با هزینه جزئی خود را معرفی کند.

وی افزود: اولویت در جبهه،  برنامه دار بودن نامزدها است. ستاد انتخابات ما برنامه مدونی برای مشکلات کشور اعلام خواهد کرد و نامزدها را نیز بر اساس همین برنامه‌ها معرفی و اعلام خواهند شد.

صدر با بیان اینکه شاخص‌های یک نماینده مناسب را به مردم معرفی و اعلام می‌کنیم، گفت: اساسی ترین وظیفه یک نماینده مجلس، صیانت و دفاع از حق الناس و حقوق مردم است. معتقدیم که همه باید به رای مردم و اعلام نظر سازمان ها و نهادها تمکین کنند.

وی از تببین محورهای ۱۷ بندی منشور انتخابات این جبهه خبر داد و گفت: حرکت بر مدار قانون، تقویت امید و نشاط ملی، پرهیز از سیاه نمایی و تخریب دستاوردها، استفاده از فضای انتخاباتی به عنوان یک فرصت ملی، اجتناب از تخریب و تهمت، کنترل وعده‌های انتخاباتی، جلوگیری از دست اندازی به بیت المال برای تبلیغات را از جمله رئوس این منشور است

صدر همچنین با بیان اینکه ستاد انتخابات استان های جبهه پیشرفت رفاه و عدالت شکل گرفته، از تجمع بزرگ حامیان این جبهه در آذرماه امسال خبر داد.

وی در ادامه گفت: جبهه پیشرفت رفاه و عدالت به صورت مستقل فعالیت خواهد کرد و سعی دارد در جهت دفاع از ارزش های انقلاب، دچار باندبازی و گروه‌گرایی و بازی های جناحی نشود.

دبیرکل جبهه پیشرفت رفاه و عدالت با تاکید بر این که مجلس یازدهم باید کارآمدتر، مستقل‌تر و قدرتمندتر باشد، گفت: قطعا وضعیت امروز شایسته نظام نیست.

صدر درباره همکاری و تعامل این جبهه با دیگر جبهه‌های سیاسی گفت: با شورای ائتلاف اصولگرایان و جامعه روحانیت مبارز نیز ارتباط خوبی داریم اما جبهه ما در چارچوبی که شورای مرکزی تدوین می کند به صورت مستقل جلو خواهد رفت.

وی تاکید کرد: تلاش ما این است که در جهت تقویت نیروهای مومن، انقلابی و پاکدست حرکت جدی تری را به نمایش بگذاریم.

رییس جبهه پیشرفت رفاه و عدالت افزود: قطعا احترام زیادی برای تشکل‌ها و جریاناتی که در چارچوب قانون اساسی فعالیت می کنند قائلیم اما تلاش داریم وارد بازی جناحی و دو قطبی نشویم و از همکاری با همه جریانات سیاسی استقبال می کنیم.

نماینده پیشین مجلس یادآور شد: مردم از دو جریان سیاسی اصلی کشور (اصولگرا و اصلاح‌طلب) خسته شده‌اند و از بازی های جریانات مختلف پرهیز می کنند.

صدر در پاسخ به این پرسش که آیا جبهه پیشرفت، رفاه و عدالت با حزب رفاه ملت ایران نیز ارتباط دارد و در انتخابات با آنها هماهنگ خواهد بود، گفت: خیر؛ هیچ ارتباطی وجود ندارد. ما در جهت تجدید ساختار حزب رفاه همکاری و تلاش کردیم اما اکنون هیچ ارتباط سازمانی با این حزب نداریم.

رییس جبهه پیشرفت رفاه و عدالت یادآور شد که وی و برخی از دوستانش در زمان قانونی از حزب رفاه ملت ایران استعفا کرده اند.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا جبهه پیشرفت رفاه و عدالت برای ریاست جمهوری «علی لاریجانی» مقدمه‌چینی می کند، گفت: خیر. ما با هیچ شخصیتی ارتباط نداریم و حتی با این شخصیت ها که گفتید دیدار هم نداشته‌ایم.

انتهای پیام/640