وزارت خارجه خواستار روشن شدن ابعاد دقیق تر این حادثه شد/ هشدار واشنگتن به کشتی های تجاری امریکا
وزارت خارجه خواستار روشن شدن ابعاد دقیق تر این حادثه شد/ هشدار واشنگتن به کشتی های تجاری امریکا
امارات متحده عربی امروز خبرها و گزارش های مربوط به هدف قرار گرفتن چهار کشتی نفتکش را در نزدیکی بندر فجیره تایید کرد.

بهارستان آنلاین- امارات متحده عربی اعلام کرد که چهار کشتی نفتکش در نزدیکی آب های بندر فجیره در نزدیکی تنکه هرمز دیروز مورد حملات خرابکارانه قرار گرفتند اما این عملیات تلفات جانی برجای نگذاشت.

به گزارش بهارستان آنلاین ، وزارت خارجه امارات با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که عملیات خرابکارانه علیه کشتی های تجاری و تهدید جان خدمه آنها تحولی خطرناک بشمار می آید.

در این بیانیه آمده است ؛ کشتی های مورد هدف قرار گرفته در مالکیت شرکت های خارجی بوده و دو کشتی بر طبق گفته وزیر نفت عربستان متعلق به این کشور بوده است .

در این بیانیه همچنین بدون اشاره به نوع خرابکاری می افزاید : امارات با همکاری با طرف های محلی و بین المللی تحقیق درباره این حادثه را آغاز کرده است .

بندر فجیره یکی از بنادر بزرگ سوخت گیری کشتی ها در جهان می باشد و امارات اعلام کرده است که در این حادثه هیچگونه نشتی محصولات نفتی به دریا اتفاق نیفتاده است.

امارات در این بیانیه تصریح کرده است که جامعه جهانی باید برای به خطر افتادن امنیت و سلامت دریانوردی اقدام نماید .

از سوی دیگر عربستان سعودی با محکوم کردن این عملیات خرابکارانه تاکید نمود که دو کشتی از چهار کشتی آسیب دیده متعلق به این کشور بوده است .

اما عباس موسوی ، سخنگوی وزارت خارجه کشورمان با ابراز تاسف در مورد این عملیات خرابکارانه خواستار روشن شدن ابعاد دقیق تر این حادثه شده است.

انتهای پیام/144

  • نویسنده : امیرحسین عصاریان