افزونه جلالی را نصب کنید. Friday, 31 March , 2023
پ
آیا حسینی جایگزین خاندوزی می‌شود؟

وزیر اقتصاد احمدی‌نژاد پازل تیم اقتصادی دولت سیزدهم را تکمیل می کند

وزیر اقتصاد احمدی‌نژاد پازل تیم اقتصادی دولت سیزدهم را تکمیل می کند
وزیر اقتصاد احمدی‌نژاد پازل تیم اقتصادی دولت سیزدهم را تکمیل می کند
شمس الدین حسینی، نخستین وزیری است که بودجه را در مقام رئیس کمیسیون تلفیق تصویب کرده و حالا قرار است به عنوان وزیر اقتصاد، اجرا کند .

برخی خبرها و شنیده ها حکایت از تغییرات  اساسی در تیم اقتصادی دولت سیزدهم دارد و به احتمال بسیار زیاد سیّد احسان خاندوزی وزیر جوان امور اقتصادی و دارایی و سخنگوی اقتصادی دولت سیزدهم جای خود را به شمس الدین حسینی رئیس فعلی کمیسیون تلفیق بودجه خواهد داد.

به گزارش جامعه خبری تحلیلی «بهارستان آنلاین» ؛  سید احسان خاندوزی فرمانده جوان تیم اقتصادی دولت به زودی جای خود را به سید شمس الدین حسینی خواهد داد.

دلایل این امر نیز جهش قیمت ارز و نابسامانی بازار پولی بانکی کشور می باشد که اگر چه به طور مستقیم به عملکرد سید احسان خاندوزی مرتبط نیست اما به روال همه دولت ها در چنین شرایطی ، دم دست ترین قربانی ، وزیر اقتصاد است و کمتر کابینه ای در دولت ها ، وزیر اقتصاد را تا پایان دولت تحمل و همراهی کرده است .

اما سید شمس‌الدین حسینی دارنده مدرک دکترای اقتصاد و از دولت‌مردان دولت دکتر محمود احمدی‌نژاد است. وی نماینده یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از استان مازندران و حوزه انتخابیه تنکابن، رامسر و عباس‌آباد است که هم اکنون ریاست کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید و نظارت بر اجرای سیاست های اصل ۴۴ قانون اساسی مجلس شورای اسلامی و کمیسیون پر اهمیت تلفیق بودجه ۱۴۰۲ را بدست دارد.

بعد از اعمال این تغییرات، شمس الدین حسینی، نخستین وزیری است که بودجه را در مقام رئیس کمیسیون تلفیق تصویب کرده و حالا قرار است به عنوان وزیر اقتصاد، اجرا کند . شاید این سناریو دلیل تاخیر دولت در اجرای تصمیمش برای تغییر خاندوزی را توجیه کند که شانس بالای سید شمس الدین در رای آوری به عنوان رئیس تلفیق بودجه ، بهترین تصمیم است برای اینکه عضو آینده کابینه ، دولت را از تغییراتی برخلاف نظر دولت در مجلس نجات دهد.

تغییر خاندوزی که از وزرای نزدیک به دکتر محمد باقر قالیباف رئیس مجلس است ، از حیث مناسبات دولت و مجلس نیز شایان توجه است.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : جمهوریت

برچسب ها

راه‌اندازی سامانه شفافیت آرای نمایندگان مجلس شورای اسلامی ۱۰ فروردین ۱۴۰۲
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی خبر داد :

راه‌اندازی سامانه شفافیت آرای نمایندگان مجلس شورای اسلامی

با راه‌اندازی این سامانه آرای نمایندگان درباره طرح‌ها و لوایح نیز به‌صورت شفاف اعلام می‌شود.

مزد ۱۴۰۲ غیرقانونی است و دیوان عدالت باید بدون اغماض نسبت به ابطال آن اقدام نماید ۱۰ فروردین ۱۴۰۲
عضو هیات مدیره کانون عالی شوراهای اسلامی کار:

مزد ۱۴۰۲ غیرقانونی است و دیوان عدالت باید بدون اغماض نسبت به ابطال آن اقدام نماید

بسیاری از کارگران منتقد نمایندگان کارگری شورایعالی کار هستند؛ آنها معتقدهستند ای کاش نمایندگان کارگری جلسه شورایعالی کار را ترک می‌کردند و صورتجلسه افزایش دستمزد را امضا نمی کردند.

دشمنانی که خواب آشفته برای ایران اسلامی دیده بودند امروز خودشان گرفتار آشوب های واقعی و جنبش های مردمی شده اند ۱۰ فروردین ۱۴۰۲
معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران

دشمنانی که خواب آشفته برای ایران اسلامی دیده بودند امروز خودشان گرفتار آشوب های واقعی و جنبش های مردمی شده اند

راه پیشرفت کشور اتکا به توان داخلی و تبعیت از گفتمان رهبری است.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.