وعده‌های کمک به صندوق نوآوری عملی نشده است/ثبات اقتصادی برای دانش بنیان شدن اقتصاد کشور لازم است 
وعده‌های کمک به صندوق نوآوری عملی نشده است/ثبات اقتصادی برای دانش بنیان شدن اقتصاد کشور لازم است 
برای این صندوق در قانون جهش تولید دانش بنیان بند‌هایی وجود دارد که به این صندوق‌ها کمک کنند، اما تاکنون اتفاق نیفتاده است.

رئیس کمیته نوآوری و پژوهش کمیسیون آموزش مجلس گفت: وعده‌ها در کمک به صندوق نوآوری و شکوفایی عملی نشده است.

به گزارش «بهارستان آنلاین» ؛ اسفندیار اختیاری رئیس کمیته نوآوری و پژوهش کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی در ارتباط با شرایط اقتصادی کشور جهت کمک به شکوفایی دانش بنیان‌ها و پذیرش اقتصاد دانش بنیان اظهار داشت: اقتصاد دانش بنیان بر روی فکر و ایده استوار است و دارایی دیگری ندارد. اگر کشور ما در یک ثبات اقتصادی قرار نگیرد، به جرعت می‌توان گفت که شرایط برای پذیرش اقتصاد دانش بنیان‌را ندارد.

وی با اشاره به این که بخشی از وعده‌ها در کمک به صندوق نوآوری و شکوفایی عملی نشده است گفت: برای این صندوق در قانون جهش تولید دانش بنیان بند‌هایی وجود دارد که به این صندوق‌ها کمک کنند، اما بخشی اتفاق نیفتاده است که امیدوارم از این ظرفیت بیش از این استفاده شود.

لازم به ذکر است که قانون جهش تولید دانش بنیان‌ها که با گذشت بیش از ۱۰ سال از اجرای قانون حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان، با عنوان طرح (پیشنهاد نمایندگان) به مجلس شورای اسلامی تقدیم شده بود، با تصویب در جلسه علنی روز یکشنبه مورخ
۱۱/۰۲/۱۴۰۱ و تأیید شورای نگهبان رسید و از بهمن ماه ۱۴۰۱ به مرحله اجرا رسید.

این مصوبه از جمله مصوباتی است که مورد تمجید رهبر فرزانه انقلاب قرار گرفته بود. هم اکنون ۹ هزار شرکت دانش بنیان در کشور وجود دارد که به گفته معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری تا یازده هزار شرکت افزایش خواهد یافت.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : بهارستان آنلاین