پاسخ کشورمان در قرار دادن سپاه پاسداران به فهرست سازمان های تروریستی باید کوبنده باشد
پاسخ کشورمان در قرار دادن سپاه پاسداران به فهرست سازمان های تروریستی باید کوبنده باشد
طرح دولت آمریکا در قرار دادن سپاه پاسداران به فهرست سازمان های تروریستی توهین به کلیت نظام می باشد و باید با واکنش تند و اقدام متقابل کشورمان همراه باشد.

بهارستان آنلاین – رویترز به نقل از سه مقام آمریکایی گزارش کرده است که کاخ سفید بنا دارد تا سپاه پاسداران را به فهرست سازمان های تروریستی اضافه کند که این اقدام دولت آمریکا برای اولین بار می باشد که یک نهاد نظامی و رسمی یک کشور را تروریسم قلمداد می کند.

به گزارش بهارستان آنلاین ؛ سردار محمد علی جعفری چندی پیش در واکنش به این اقدام احتمالی آمریکا گفته بود که در صورت حماقت دولت آمریکا سپاه پاسداران ارتش آمریکا را در سراسر جهان به ویژه در منطقه خاورمیانه هم سنگ داعش به حساب خواهد آورد .

از سوی دیگر دکتر حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان نیز گفت که اگر امریکا بخواهدبر علیه سپاه پاسداران اقدامی نماید خطا اند خطا مرتکب شده است چرا که سپاه پاسداران صرفا یک نهاد نظامی نیست بلکه در دل مردم می باشد و در همه روزهای خطر از منافع ملی ما دفاع کرده است .

به هر حال باید به این نکته اشاره کرد که سپاه پاسداران یک نهاد کاملا مردمی و برخاسته از بطن مردم بشمار می آید و  علاوه بر نقش قدرت بازدارندگی در زمان بحران ها و بلایای طبیعی نیز همواره اصلی ترین یاری رسان مردم بوده اند .

حوادث اخیر مثل زلزله کرمانشاه ، زلزله ورزقان ، زلزله بم و سیل گلستان از نقش بی بدیل  نیروهای مسلح به ویژه بسیج و سپاه پاسداران در مدیریت بحران ها حکایت  دارد  .

امروز  سپاه پاسداران در تمامی عرصه ها منجمله عرصه های فرهنگی ، سیاسی و اقتصادی و حتی کمک به اشتغال هموطنان و معیشت مردم پیشتاز بوده و بسی جای خوشحالی و خرسندی است که این نهاد مردمی همواره در بسیاری از زمینه ها برگ زرینی بر افتخارات نظام مقدس جمهوری اسلامی افزوده است.

از این رو لازم است در صورت تصویب چنین طرحی از سوی ایالات متحده امریکا پاسخ در خور توجه ای از سوی مسئولان به این تصمیم گستاخانه داده شود انشالله

انتهای پیام/27

 

 

  • نویسنده : امیرحسین عصاریان