سوء مدیریت عامل بی ثباتی افزایش قیمت مرغ
سوء مدیریت عامل بی ثباتی افزایش قیمت مرغ
گرانی های افسارگسیخته شب های منتهی به پایان سال 97 نه تنها باعث تلخ کامی مردم شده است بلکه عدم مدیریت ها نیز در تنظیم بازار موجب نارضایتی مردم از عملکرد دستگاه های مرتبط نیز شده است .

بهارستان آنلاین – بعد از حذف گوشت از سبد غذایی اقشار کم درآمد جامعه اینک گوشت مرغ هم به سرنوشتی مشابه گوشت قرمز برای مردم تبدیل شده است تا جایی که هر روزه باید شاهد افزایش آن باشیم .

به گزارش بهارستان آنلاین ، اگرچه بیشتر مرغداری ها افزایش نهادها را دلیل اصلی این افزایش قیمت ها می دانند اما مدیر عامل اتحادیه سراسری مرغداران مرغ گوشتی ، نوسانات ارزی ، کمبود نهاده های تولید و کاهش جوجه ریزی را از عوامل اصلی این افزایش ها عنوان می کند .

این در حالی می باشد که افزایش روزانه قیمت ها و بی تدبیری مسئولان صدای بسیاری از مراجع عظام و نمایندگان خانه ملت را نیز در آورده و بیشتر آنها خواستار تسریح در حل مشکلات معیشتی مردم داشته و دارند.
بر این اساس سخنگوی کمیسیون وِیزه حمایت از تولید ملی با تاکید بر اینکه همه وزارت خانه هایی که در تامین کالا های اساسی برای معیشت مردم مسئول هستند باید در این زمینه پاسخگو باشند خاطر نشان کرده است ؛ با اینکه میلیارد ها دلار بابت خرید کالاهای اساسی توسط دولت هزینه شده است اما بازار وضعیت مناسبی ندارد و مردم از این وضعیت بسیار گلایه مند می باشند.

رحیم زارع نماینده مردم آباده در مجلس شورای اسلامی وجود بسیاری از مشکلات و گرانی ها را ناشی از سوء مدیریت ها دانست و تاکید نمود : با توجه به اختصاص ارز دولتی برای تامین مایحتاج معیشتی مردم اما همچنان مردم باید گوشت قرمز و گوشت مرغ را با قیمت های نجومی خریداری کنند که این خود جای تاسف دارد

این نماینده مجلس دهم با تاکید بر اینکه مسئولانی که عملکرد قابل قبولی ندارند استعفا نمایند خاطر نشان کرد : وزارت صنعت ، معدن و تجارت ، جهاد کشاورزی و سازمان تعزیرات حکومتی و سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان باید درباره این گرانی های افسارگسیخته پاسخگو باشند .

چندی پیش نیز حضرت ایت الله مکارم شیرازی از مراجع بزرگ تقلید شیعیان نیز از وضعیت گرانی و افزایش لجام گسیخته قیمت ها در دیدار با مسئولان به شدت انتقاد نمودند.
انتهای خبر/6

  • نویسنده : امیر حسین عصاریان
  • منبع خبر : بهارستان آنلاین