پناه گرفتن گروهک‌های  تروریستی  در اقلیم کردستان عراق را تحمل نمی‌کنیم
پناه گرفتن گروهک‌های  تروریستی  در اقلیم کردستان عراق را تحمل نمی‌کنیم
تداوم تجاوزات و اقدامات تروریستی گروهک‌های تروریستی که در اقلیم پناه گرفته اند و امنیت ملی ایران را هدف قرار داده اند، تحمل نخواهیم کرد.

وزیر امور خارجه در گفت وگوی تلفنی با همتای عراقی خود تصریح کرد : تداوم تجاوزات و اقدامات تروریستی گروهک‌های که در اقلیم پناه گرفته‌اند و امنیت ملی ایران را هدف قرار داده اند، تحمل نخواهیم کرد.

به گزارش جامعه خبری تحلیلی «بهارستان آنلاین» ؛  حسین امیرعبداللهیان و فؤاد حسین وزیران خارجه ایران و عراق در تماس تلفنی آخرین تحولات دوجانبه، منطقه ای و گفت وگو برای لغو تحریم ها مورد رایزنی طرفین قرار گرفت.

امیرعبداللهیان در این گفت وگوی تلفنی از تلاش های وزیر خارجه و نخست وزیر عراق برای آزادی حاجی بازداشت شده ایرانی در عربستان قدردانی کرد.

وزیر امور خارجه همچنین با اشاره به تحرکات گروههای تروریستی از مبداء اقلیم کردستان جمهوری عراق تاکید کرد: با گذشت چهار دهه و علیرغم تعهدات مکرر مقامات اقلیم، متاسفانه تحرکات گروههای مسلح تروریستی از خاک اقلیم علیه امنیت سرزمینی ایران همچنان تداوم دارد.


امیرعبداللهیان افزود: ضمن احترام و پایبندی به توسعه مناسبات ممتاز دو کشور، همانگونه که مقامات عالی نظامی جمهوری اسلامی ایران تاکید کرده اند، ما تداوم تجاوزات و اقدامات تروریستی این گروهک‌ها که در اقلیم پناه گرفته اند و امنیت ملی ایران را هدف قرار داده اند، تحمل نخواهیم کرد.

انتهای پیام/5932

  • منبع خبر : بهارستان آنلاین