پیامبر(ص) با محوریت قرآن کریم توانست ارزش‌های جاهلی را به ارزش‌های الهی و توحیدی تغییر دهد
پیامبر(ص) با محوریت قرآن کریم توانست ارزش‌های جاهلی را به ارزش‌های الهی و توحیدی تغییر دهد
پیامبر(ص)، ملاک برتری افراد را تقوا، حق و انسانیت قرار دادند نه قوم و قبیله و نژاد و رنگ پوست و ... و خود این مسئله از مهم‌ترین ارکان تمدن اسلامی است.

معاونت اقتصادی و تجارت بین الملل قرارگاه سادات ابا صالح المهدی بمناسبت ۲۸ صفر سالروز رحلت پیامبر اکرم(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) ؛ نوشت:امروز سالروز رحلت بنیانگذار حکومت اسلامی است، پیامبری که آزادی، عزت، شرافت و بهترین‌ها را برای بشریت به ارمغان آورد و مکتبی را بنا نهاد که هر روز در سراسر جهان بر پیروان آن افزوده می‌شود و معنای واقعی دین اسلام و مفاهیمی که در آن وجود دارد امروز بعد از ۱۴۰۰ سال برای آزادگان جهان روشن‌تر می‌شود

به گزارش «بهارستان آنلاین» ؛ محسن امرایی معاونت اقتصادی و تجارت بین الملل قرارگاه سادات ابا صالح المهدی در ادامه مطلب خود آورده است:  سخن در فضایل و مناقب آن حضرت بسیار است، اما آنچه در این مقام باید گفت عظمت مصیبت خاتم الانبیاء (صلی الله علیه و آله) است؛ تا آنجا که امام باقر (علیه السلام) در روایتی چنین می‌فرماید: «من أصیب بمصیبه فلیذکر مصابه بالنبی (صلی الله علیه و آله) فانه من أعظم المصائب».

هر کس به مصیبتی گرفتار شد، پس باید مصیبت خود را نسبت به پیامبر الانبیاء (صلی الله علیه و آله) بیاد آورد پس همانا که مصیبت پیامبر از بزرگترین مصیبتهاست.

وی در ادامه با تسلیت۲۸ صفر سالروز رحلت رسول اکرم صلی الله علیه و آله و امام حسن مجتبی(ع) خاطرنشان کرد: پیامبر(ص) فرهنگ الهی و توحیدی را بر چنین جامعه‌ای حاکم کرد و عمده تلاششان را هم روی مبدأ و معاد گذاشت؛ خداباوری و توحید را به جای شرک نشاندند. ایشان بینش و نگرش مردم را تغییر دادند و به تبع آن ارزش‌ها هم تغییر یافت و به ارزش‌ها و بینش‌های اخلاقی و توحیدی تبدیل شد.

امرایی با تاکید بر اینکه اگر امروز ما به دنبال ایجاد تمدن اسلامی هستیم، این تمدن با تعصبات جاهلی و قومی و عربی و عجمی رخ نمی‌دهد ؛ تصریح کرد: امروز باید به تعالیم اسلامی برگردیم که آزمایش خود را پس داده است. امیدوار هستم انشالله امت های مسلمان روز به روز به اخوت اسلامی نزدیک شوند.

انتهای پیام/