پیشرفت انقلاب در گرو نقش آفرینی حوزه و روحانیت است
پیشرفت انقلاب در گرو نقش آفرینی حوزه و روحانیت است
گفتمان سازی که ملت ایران در سایه معارف اسلامی و مقاومت و پایداری و نثار خون فرزندان و جوانان خود آغاز کرده در جهان در حال تسری است.

مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور در نهمین یادواره ۷۹ شهید طلبه و روحانی استان گلستان، تصریح کرد: عالم تشنه معارف و گفتمان ناب اسلام و انقلاب اسلامی است و علما و روحانیون شیعه و اهل سنت برای نشر و ترویج معارف اسلامی و تحقق تمدن بزرگ اسلامی بر پایه عقلانیت، دانش و تقوا رسالت سنگینی برعهده دارند.

به گزارش «بهارستان آنلاین» ، حضرت آیت‌الله علیرضا اعرافی روز پنجشنبه دوم شهریور ۱۴۰۲ در نهمین یادواره ۷۹ شهید طلبه و روحانی استان گلستان و مراسم آغاز سال تحصیلی حوزه استان در امامزاده یحیی بن زید(ع) گنبدکاووس، با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان انقلاب اسلامی به ویژه شهدای طلبه و روحانی کشور بیان کرد: مجالس شهدا از راه‌های پیوند دهنده نسل جوان به آرمان‌ها و تاریخ پرافتخار اسلام و انقلاب اسلامی و استواری در راه شهیدان است.

مدیر حوزه های علمیه کشور با اشاره به این که دشمنان اسلام و انقلاب به دنبال ایجاد گسست نسلی بین نسل جوان با نسل گذشته و تاریخ اسلام و انقلاب هستند، ادامه داد: مجالس نورانی شهدا باید برای نسل جوان ما هویت ساز باشد و افکار نسل جوان را با گذشته پرافتخار گره بزند.

وی با بیان این که اگر نسل جوان و دانشجوی ما بداند که برای به ثمر نشستن انقلاب بزرگان و علمای ما چه زحماتی کشیده و چه خون هایی ریخته شده است، هویت پیدا می کند، تصریح کرد: در تاریخ پرافتخار اسلام و به ویژه انقلاب اسلامی و در میدان ترویج معارف اسلامی و تحقق تمدن اسلامی علمای بزرگ شیعه و اهل سنت در کنار هم بوده اند.

عضو فقهای شورای نگهبان بابیان اینکه هر ملتی از تاریخ گذشته خود جدا شود سقوط خواهد کرد، اظهار کرد: علمای شیعه و اهل سنت تلاش کنند تا تمدن اسلامی دوباره شکل بگیرد.

مدیر حوزه های علمیه کشور پیروزی انقلاب اسلامی را مرهون خون شهیدان و پایداری و مقاومت ملت ایران و حوزویان دانست و گفت: شهدای دوران دفاع مقدس به ویژه شهیدان طلبه و روحانی شیعه و اهل سنت جان خود را برای دفاع از اسلام و کشور نثار کردند.

مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور با اشاره به برخی ویژگی ها و عوامل شاخص انقلاب اسلامی و ملت ایران گفت: اخلاص، معرفت عمیق، جهاد و عمل همراه با سختی و مشقت و گفتمان سازی مهمترین این شاخص‌ها است.

وی افزود: در حالی که در دوران قبل از انقلاب بسیاری از نظریه پردازان پایان عصر دین را اعلام کردند، اما انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) با تأسی به دین و قرآن و نیز حضور مردم و هدایت گری علما به پیروزی رسید.

به گفته عضو فقهای شورای نگهبان، گفتمان سازی که ملت ایران در سایه معارف اسلامی و مقاومت و پایداری و نثار خون فرزندان و جوانان خود آغاز کرده در جهان در حال تسری است.

مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور تصریح کرد: عالم تشنه معارف و گفتمان ناب اسلام و انقلاب اسلامی است و علما و روحانیون شیعه و اهل سنت برای نشر و ترویج معارف اسلامی و تحقق تمدن بزرگ اسلامی بر پایه عقلانیت، دانش و تقوا رسالت سنگینی برعهده دارند.

وی با اشاره به اینکه امروز روحانیت بر عهد و میثاق الهی خود استوار است، یادآور شد: دشمن بداند حوزه و روحانیت مانند گذشته بر حرف‌های الهی ایستاده و هیچگاه از اصول خود کوتاه نخواهد آمد.

عضو شورای عالی حوزه های علمیه با اشاره به اینکه پیشرفت انقلاب در گرو نقش آفرینی حوزه و روحانیت است، اظهار کرد: حوزه باید بتواند در کنار نهادهای علمی و در عرصه تولید علم نقش آفرینی کند و با این علم جامعه را اداره کند.

مدیر حوزه‌ های علمیه سراسر کشور یادآور شد: در دوره های گذشته بسیاری از کتب اسلامی ما در دانشگاه‌ها و مدارس غرب تدریس می‌شد ولی اکنون فاصله افتاده است.

وی همچنین با تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر برلزوم تلاش بیشتر مسئولان برای خدمت به مردم تأکید کرد.

انتهای پیام

  • منبع خبر : بهارستان آنلاین