چالش امروز ما امنیتی نیست بلکه اقتصادی است
چالش امروز ما امنیتی نیست بلکه اقتصادی است
در میان محاصره اقتصادی ، نظامی ، محاصره پاوه ، فشارهای جنایت گران و زورمندان عرصه تاریخ هیچ تفاوتی وجود ندارد و در صحنه تاریخ مادام زورمندان و مظلومان وجو دارند.

بهارستان آنلاین – عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در همایش یادواره شهید مصطفی چمران گفت : چالش امروز ما چالش امنیتی نیست بلکه امروز ما با یک چالش اقتصادی روبه رو شده ایم.

به گزارش بهارستان انلاین ، محمد باقر قالیباف شامگاه جمعه در همایش شهید مصطفی چمران با اشاره به جایگاه این شهید اظهار داشت : مصطفی چمران افتخار بزرگ شهرستان ساوه و کشور است و زمانی که نام و یاد این شهید بلند مرتبه بر زبان جاری می شود تداعی گر محاصره و شکستن محاصره است.

قالیباف عنوان کرد : جاری شدن نام شهید چمران زبان مقاومت و مردانگی را در اذهان شکل می دهد ، آنهایی که با شخصیت این شهید آشنایی داشته اند می گویند که وی یک انقلابی بود که پیش از انقلاب شاگرد ممتاز دانشگاه برکلی بوده و خصیصه بارز ایشان حضور یک انقلابی در قلب آمریکا بوده است .

خاطر نشان کرد : شهید چمران در کنار عارف بودن یک جنگجوی کامل بود زیرا طبیعت جنگ خشونت را به همراه دارد اما شهید چمران در همه حال یک مرد رئوف و مهربان بود .

قالیباف بیان کرد : در حقیقت شهید چمران خلاصه ای از یک انسان بزرگ و مرد الهی بود که با تمام وجود بر این باور تکیه داشت که اراده الهی و دست خداوند بالاتر از همه قرار دارد .

وی افزود : زمانی که شهید چمران در منطقه پاوه محاصره شده بود ذره ای بیم و هراس بر دل راه نداد زیرا اراده خدا و سنت الهی را بر همه چیز قالب می دانست ، شهید چمران مرد خدا بود .

عضو تشخیص مصلحت نظام با اشاره به ضرورت اجرای بیانیه گام دوم انقلاب گفت : اکنون در راستای اجرای بیانیه گام دوم انقلاب نیز نیازمند چنین باورهایی هستیم ، تعقییر زمانه ، نسل و چالش ها حقیقتی پذیرفته است اما باید بدانیم امروز چالش ما یک چالش امنیتی نیست بلکه با چالش اقتصادی روبرو هستیم .

قالیباف گفت : تعقییر نسل قابل کتمان نیست اما با این حال همچنان سنت های الهی پا برجا هستند ، در میان محاصره اقتصادی ، نظامی ، محاصره پاوه ، فشارهای جنایت گران و زورمندان عرصه تاریخ هیچ تفاوتی وجود ندارد و در صحنه تاریخ مادام زورمندان و مظلومان وجو دارند.

انتهای پیام /240