ایران در بین 10 کشور بزرگ تولیدکننده خودروی جهان ؟ /  قیمت پژو ۲۰۶ به ۴۰۰ میلیون تومان رسید؟
ایران در بین 10 کشور بزرگ تولیدکننده خودروی جهان ؟ /  قیمت پژو ۲۰۶ به ۴۰۰ میلیون تومان رسید؟
وقتی انحصار در خودروسازی کشور وجود دارد و مردم برای خرید همین محصولات بی‌کیفیت تولیدی صف می‌کشند و هیچ نهادی نظارت لازم بر موضوع کیفیت ندارد، خودروسازان و قطعه‌سازان نیز نیازی به ارتقای فناورانه خود و استفاده از شیوه‌های جدید نمی‌بینند.

امیرحسین عصاریان برای بهارستان آنلاین نوشت : چندی قبل انجمن تولیدکنندگان خودروی اروپا در گزارش جدید خود بر مبنای آمار موسسه S&P GLOBAL MOBILITY اعلام کرد که ایران در بین 10 کشور بزرگ تولیدکننده خودروی جهان در سال 2022 بهترین عملکرد را داشته است.

به گزارش جامعه خبری تحلیلی «بهارستان آنلاین» ؛ امیرحسین عصاریان در ادامه نوشت: در بررسی این گزارش موسسه S&P GLOBAL MOBILITY باید دید که آیا این افزایش تولید تا کنون توانسته است باعث رشد کیفی تولیدات ما هم بشود یا اینکه فقط و فقط بالابردن تولید و فروش خودرو برای خودروسازان ما مهم  بوده و می باشد.

آنطور که رئیس پلیس راهور فراجا در مصاحبه چند روز قبل خود اعلام کرد این بود که با تولید سه میلیون  خودرو چه مشکلی از کشور حل می‌شود؟ و نقطه ابتدا و انتهای  این کار کجا است و چه زمانی مردم به خودرو با کیفیت و ایمن دست پیدا می‌کنند.

از سخنان رئیس پلیس راهور فراجا آنچه متصور می باشد این است که خودروسازان ما تنها افزایش تولید برایشان مهم می باشد و آنچیزی که اصلا برایشان مهم نیست کیفیت خودروهای تولیدی است.

بنابراین آنچه باید به آن اذعان نمائیم این است که بعد از چهل و اندی سال از تولید خودرو در کشور وقتی نمی توانیم رضایت خریداران داخلی را آنهم با توجه به انحصاری بودن کامل تولید بدست بیاوریم این به این معنا می باشد که باید فاتخه این صنعت را برای همیشه بخوانیم چراکه با وجود انحصار و حمایت های مسئولان امرتا به امروز اما هر روز شاهد در جا زدن در این صنعت  در کشور هستیم .

آنچه باعث تعجب است این است که با نگاهی به افزایش قیمت خودرو آنهم تنها در دو هفته قبل مشاهده می کنیم که تداوم افزایش قیمت در بازار خودرو ادامه دا بوده تا جایی که دیروز قیمت خودروی 206 به چهارصد میلیون تومان رسید که این خود جای سئوال بسیار دارد.

 آنچه اینروزها باید متصور بود این است که باید نشست و منتظر بود که این افزایش قیمت ها تا کجا ادامه دار خواهد بود و واکنش نمایندگان مجلس به رای مثبت خود به آقای فاطمی امین مبنی بر سروسامان دادن به این صنعت خودرو آنهم در این آشفته بازار تا چه اندازه می تواند این صنعت را از این وضعیت خارج نماید.

در پایان به فرمایشات رهبر فرزانه انقلاب بسنده می کنیم که در جمع تولیدکنندگان و فعالان صنعتی لزوم ارتقای کیفیت کالاهای تولید داخل را مورد تأکید قرار دادند و افزودند: اگر با وجود فضای حمایتی از تولید داخل، به جای ارتقای کیفیت، قیمت‌ها افزایش یابد، مساله بدی است، زیرا نتیجه همه حمایت‌های دولتی، بانکی و جلوگیری از رقابت‌های خارجی، عملاً منجر به بالا رفتن قیمت شده است.

 

انتهای پیام/6222

  • منبع خبر : بهارستان آنلاین