چرا مشکلات نانوایان همچنان ادامه دارد؟
چرا مشکلات نانوایان همچنان ادامه دارد؟
توجه و اهتمام ویژه به برطرف نمودن مشکلات واحدهای صنفی به ویژه نانوایان در سال رونق ملی باید یکی از دغدغه های اساسی دولت و مجلس شورای اسلامی بشمار آید ثابت بودن قیمت نان از سال 93 تا کنون و همچنین افزایش دوبرابری قیمت آرد بیشتر نانوایی ها را با مشکلات بسیار روبرو ساخته تا جایی که این واحدها دیگر رمقی برای ادامه حیات خود ندارند.

بهارستان آنلاین – بالا رفتن هزینه ها و افزایش سی و شش درصدی دستمزدها و همچنین افزایش پانزده درصدی قیمت آب و برق و همچنین افزایش دوبرابری قیمت آرد صدای نانوایان تهرانی را درآورده است و آنها از دولت می خواهند نسبت به افزایش قیمت نان که از سال نود و سه ثابت ماننده است اقدام عاجل بعمل آورد.

به گزارش بهارستان آنلاین ، البته این تنها مشگل صنف نانوایان نیست و اصناف دیگر هم تا حدود بسیار زیادی با این مشگلات دست و پنجه نرم می کنند به عنوان نمونه افزایش چندین باره قیمت کیک و کلوچه اگرچه شاید به مذاق تولیدکنندگان این محصولات خوشایند باشد اما با توجه به پایین آمدن قدرت خرید مردم این مسئله می تواند باعث کاهش تولید و رکود این واحد های صنفی گردد.

افت کیفیت نان و همچنین کیفیت پائین آردهای تولیدی از دیگر مشکلات نانوایان به حساب می آید چراکه در حال حاضر سه نوع آرد درجه یک ، دو و سه در کشور تولید می شود که نانوایان مکلف به استفاده از این سه نوع آرد در نان های خود هستند که این امر سبب پایین آمدن کیفیت نان و همچنین تا حدود بسیار زیاد باعث نارضایتی مشتریان شده است .

از سوی دیگرصدور بی رویه مجوز برای واحدهای نانوایی علارقم تناسب آن با جمعیت کشور از دیگر مشکلات این صنف به شمار می آید تا جایی که این افزایش اینک به نود هزار واحد در کشور رسیده است که تناسب تعداد نانوایی های مورد نیاز در کشور بین 60 تا 65 هزار واحد می باشد .

حال با توجه به سال رونق ملی برطرف نمودن مشکلات واحدهای صنفی باید از مهمترین اولویت های مجلس و به ویژه دولت خدمتگذار باشد تا با افزایش تولید و کیفیت نان های تولیدی زینت بخش سفرهای همشهریان عزیزمان باشند.

انتهای خبر/80

  • نویسنده : امیرحسین عصاریان