کارگران بزرگترین پشتوانه انقلاب هستند / این افزایش حقوق جوابگوی کارگران نیست/دولت و مجلس فکری کنند
کارگران بزرگترین پشتوانه انقلاب هستند / این افزایش حقوق جوابگوی کارگران نیست/دولت و مجلس فکری کنند
عضو فراکسیون کارگری مجلس گفت : ما برای افزایش حقوق کارگران رقم سه میلیون و هفتصد هزار تومان را پیشنهاد دادیم ، این حقوق با توجه به افزایش تورم و همچنین افزایش افسارگسیخته مایحتاج عمومی اصلا جوابگوی کارگران عزیز نیست لذا دولت و مجلس برای حل این مسئله باید چاره ای بیاندیشند.

بهارستان آنلاین – نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بزرگترین پشتوانه این انقلاب کارگران هستند، خاطر نشان نمود : با تلاش‌های کارگران عزیز بود که انقلاب شکل گرفت و به ثمر رسید؛ حتی در دوران دفاع مقدس و دوران سازندگی نیز شرکت داشتند و صبورانه، با تلاش مضاعف و با درک بالایی از شرایط کشور کار کردند و در نتیجه وظیفه داریم که حق این افراد را پرداخت کنیم.

به گزارش بهارستان آنلاین ، سهیلا جلودار زاده در گفتگوی اختصاصی با بهارستان آنلاین در پاسخ به این سئوال که آیا با توجه به حجم گرانی ها و افزایش تورم در دوماه آغازین سال 98 کارگران می توانند با این افزایش حقوق اندک جوابگوی گذران زندگی خود باشند گفت : ما برای افزایش حقوق کارگران رقم سه میلیون و هفتصد هزار تومان را پیشنهاد دادیم اما با آن مخالفت شد و این حقوق اصلا با توجه به افزایش تورم و همچنین افزایش افسارگسیخته مایحتاج عمومی اصلا جوابگوی کارگران عزیز نیست لذا دولت و مجلس برای حل این مسئله باید چاره ای باندیشند.

رئیس کارگروه اشتغال و کارآفرینی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مسکن و افزایش اجاره بهای مسکن بزرگترین مشکلات جامعه کارگری به شمار می آید ، خاطر نشان کرد : با توجه به افزایش شدید اجاره بهای مسکن و به ویژه فصل نقل و انتقلات که از خرداد شروع می شود با توجه به مراجعات مردمی بسیاری از کارگران نمی توانند از عهده هزینه ها در این بخش برآیند و این به یک چالش بزرگ برای جامعه کارگری تبدیل شده است.

وی با اشاره به شیوع بی خانمانی بازنشستگان کارگری گفت : تا کنون در هفته گذشته سه مورد مراجعات مردمی در این زمینه داشته ایم که این عزیزان نمی توانستند از عهده مخارج زندگی و به ویژه مسکن برآیند که با این شرایط حتما باید دولت و مجلس فکری اساسی برای مهار گرانی ها و افزایش بهای مسکن داشته باشد.

عضو فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه دولت باید دقت کند که حق عمل کارگر پرداخت شود ، تصریح نمود : ساعت کار در همه جای دنیا یک نرخی دارد و این نرخ باید به درستی پرداخت شود. اگر حق کارگر را پرداخت کنیم، شرایط خوب می‌شود، اما همیشه گفتیم که شرایط بد است و در این شرایط بد کارگر باید همدلی و همراهی کند و از آن طرف ضربه‌های بزرگ چند هزار میلیاردی به ما در قالب دزدی و فسادهای اداری و مالی وارد شده است.

انتهای پیام / 163