کاهش درآمد چشمگیر خودروسازی رنوی فرانسه پس از خروج از ایران
کاهش درآمد چشمگیر خودروسازی رنوی فرانسه پس از خروج از ایران
بعد از خروج شرکت فرانسوی رنو از بازار ایران به دلیل تحریم های خصمانه امریکا این شرکت در گزارشی به کاهش 5.6 درصدی فروش سالانه خودروهای تولیدی خوداشاره و اعلام کرد که تولید خودروهای این شرکت به 908 هزار دستگاه کاهش یافته است .

بهارستان آنلاین – پس لرزه های تحریم های استعماری و یکجانبه امریکا بر علیه کشورمان در حال نمایان شدن می باشد بطوری که شرکت خودروسازی رنو اعلام کرد به دلیل قطع فعالیت های این شرکت با ایران و کاهش فروش محصولات این گروه خودروسازی درآمدهای این شرکت بطور چشمگیری کاهش یافته است.

به گزارش بهارستان آنلاین ، انتشار گزارش عملکرد سه ماه نخست این گروه خودروساز نشان از کاهش درامدی 4.8 درصدی آن خبر می دهد و این در حالی است که درامد این شرکت به دوازده میلیاردو پنجاه و سه میلیون یورو در سال جاری رسیده است که درامد آن در مدت مشابه سال قبل سیزده میلیاردو و پانصد و بیست و هفت میلیون یورو اعلام شده بود.

در این گزارش خروج ناگهانی رنو از بازار ایران و توقف فروش محصولات این شرکت از ماه اوت گذشته ، به شدت بر درآمدهای این گروه خودروساز تاثیرات منفی گذاشته است .

همچنین در این گزارش آمده است در صورت ادامه فعالیت این شرکت در ایران مجموع درآمدهای این گروه خودروساز در سه ماه نخست سال تنها با 1.7 درصد کاهش روبرو می شد.

این گروه خودروساز در سال گذشته در مجموع یکصدو شست هزار دستگاه خودرو را در کشورمان به فروش رسانده بود و کشورمان یکی از بزرگترین بازارهای شرکت رنو به شمار می آمد.

این گروه خودروساز در بازارهای اروپا ، خاورمیانه و آمریکا فعال است اما در چین و امریکا فعالیتی ندارد.

انتهای پیام/111

  • نویسنده : سحرجمالی