کرج بارانداز آسیب‌های اجتماعی پایتخت
کرج بارانداز آسیب‌های اجتماعی پایتخت
آمار مهاجرت به کرج در سالهای اخیر از مبدأ تهران به روند حاشیه‌نشینی و کمبود امکانات و سرانه‌ها دامن زده و کرج را به بارانداز آسیب‌های اجتماعی پایتخت تبدیل کرده است.

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی گفت: تهران و الگوی توسعه شهری آن، به‌طور مستقیم در سایر شهرهای کشور مؤثر است از طرفی سرریز مشکلات و‌ چالش‌های پایتخت بر شهرهای اطراف بویژه کرج سرازیر می‌شود به طوری‌که بیشترین آمار مهاجرت به کرج در سالهای اخیر از مبدأ تهران بوده است و این مهاجرت بالا به روند حاشیه‌نشینی و کمبود امکانات و سرانه‌ها دامن زده و کرج را به بارانداز آسیب‌های اجتماعی پایتخت تبدیل کرده است.

به گزارش جامعه خبری تحلیلی «بهارستان آنلاین» ؛ مهدی عسگری نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی در نشست با علیرضا زاکانی شهردار تهران با تأکید بر ضرورت اصلاح روند ناموزون و عدم تحریک تقاضا و جلوگیری از جمعیت‌پذیری بیشتر در تهران و شهرهای اطراف ؛ گفت : تراکم جمعیت بالا که در اثر الگوی نادرست توسعه شهری، آسمان‌فروشی و توسعه عمودی رقم خورده، علت اصلی این ماجرا  است .

 وی در ادامه گفت : تهرانِ امروز، محصول الگوی توسعه‌ای است که در زمان کرباسچی شدت گرفت و متأسفانه در دوره‌های بعد نیز با فراز و نشیب اندک تا امروز ادامه یافته است و این روند توسعه عمودی و فروش گسترده تراکم، کیفیت زندگی را در تهران نزولی ساخته و به سایش‌های اجتماعی و اختلال در روابط انسانی منجر شده است.

عسگری در پایان آسیب جدی به محیط زیست و بلعیدن منابع آبی اطراف تهران بویژه کرج و طالقان را داستان غم‌انگیز دیگری از این مسئله برشمرد و خاطرنشان کرد : باید لااقل برای جلوگیری از وخیم‌تر شدن اوضاع،  هرچه زودتر جلوی این روند نادرست گرفته شود.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : بهارستان آنلاین