کشف فساد بزرگ اقتصادی گندم دراستان گلستان
کشف فساد بزرگ اقتصادی گندم دراستان گلستان
متخلفان در این پرونده به جای انبارداری، گندم‌هایی که دولت تضمینی از کشاورزان خریده بود را با محصول بی‌کیفیت خارجی جایگزین می‌کردند و به این روش پول‌های هنگفتی به جیب زدند.

بهارستان آنلاین – رئیس کل دادگستری گلستان از کشف تخلف بزرگ فساد گندم در گلستان خبر داد و گفت: متخلفان گندم‌های بی‌کیفیت خارجی را جایگزین گندم ناب ایرانی می‌کردند.

به گزارش روابط عمومی دادگستری گلستان، هادی هاشمیان اظهارداشت: رسیدگی پرونده پرهام در دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی انجام می‌شود و به تازگی افرادی که قبلا شکایت نکرده بودند، طرح دعوی کرده‌اند.

وی افزود:قرار بود دادگاه علنی متهمان این پرونده به زودی برگزار شود که تلاش می‌کنیم این امر با تجمیع شکایت‌های جدید و ارسال آن به قاضی پرونده شعبه ویژه رسیدگی به مفاسد اقتصادی، زودتر محقق شود.

هاشمیان با بیان این که این پرونده ۳۳ هزار صفحه‌ای بیش از ۳ هزار شاکی زیان دیده دارد که در حال رسیدگی است، گفت: اعتماد نابه‌جای مردم در پرداخت پول بدون دریافت سند و رسید، از عوامل کندی در رسیدگی به پرونده است.

رئیس کل دادگستری گلستان به پرونده کشف تخلف بزرگ فساد گندم در گلستان هم اشاره کرد و گفت: در این پرونده که با تلاش شورای تامین استان به نتیجه رسید ۸۲ میلیارد ریال تخلف گندم کشف شد.

هادی هاشمیان افزود: متخلفان در این پرونده به جای انبارداری، گندم‌هایی که دولت تضمینی از کشاورزان خریده بود را با محصول بی‌کیفیت خارجی جایگزین می‌کردند و به این روش پول‌های هنگفتی به جیب زدند.

رئیس کل دادگستری گلستان افزود: این پرونده هم به شعبه ویژه رسیدگی به مفاسد اقتصادی ارجاع شده است.

انتهای پیام/411