کشندگی بیماری کرونا همچنان وجود دارد/ استفاده از ماسک و رعایت پروتکل های اجتماعی جدی گرفته شود
کشندگی بیماری کرونا همچنان وجود دارد/ استفاده از ماسک و رعایت پروتکل های اجتماعی جدی گرفته شود
  لزوم دوز بوستر کرونا را توصیه می کنیم  راه طولانی تا پایان پاندومی کرونا وجود دارد  و ممکن است یک تغییر در ساختار این ویروس باعث بروز پاندمی دیگری در دنیا شود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه دنیای بعد از کرونا، در همه کشورها تفاوت خاص خودش را دارد ؛ خاطرنشان کرد : 
متاسفانه کشور ما جزء اولین کشورهایی بود که بیماری کرونا در آن شیوع پیدا نمود در ابتدا  این بیماری جدی گرفته نشد بنابراین به سرعت در کشور گسترش پیدا کرد.
دکتر ملک فاضلی در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار پارلمانی جامعه خبری تحلیلی «بهارستان آنلاین»  با اشاره به علت افزایش دوباره آمار مبتلایان به کرونا در کشور گفت: تا کنون با وجود گذشت دو سال از آغاز همه گیری ویروس کرونا به جز واکسن هایی که برای پیشگیری از ابتلای به این ویروس ساخته شده اند هنوز  داروی موثری برای درمان معجزه آسای این ویروس کشنده که بتواند با این بیماری مقابله نماید ساخته نشده است و اینکه امروز می بینیم  داروهایی برای مقابله با این بیماری تجویز میشود، داروهای حمایتی هستند نه داروهای که بتواند شخص را بطور کامل درمان نماید.

نماینده مردم سراوان ، سیب، سوران و مهرستان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه ویروس کرونا همیشه با ما هست؛ اظهار کرد: راه پیشگیری ویروس ها همیشه واکسن ها هستند وقتی واکسنی را به شخصی تزریق می‌کنند اثرات مثبت و منفی آن را طول زمان مشخص می کند بنابراین ساخت یک واکسن و تجربه آن باید چند خاصیت داشته باشد: ۱) سالم باشد. ۲)اثر گذار باشد. ۳) اثرگذاری آن ماندگار باشد لذا واکسنی که این سه وجه را داشته باشد  می تواند واکسن خوبی باشد.

وی با تاکید بر اینکه  هیچ کدام از واکسن هایی که در دنیا مطرح می باشد صد در صد فایده و ضرر آن مشخص نیست و همه واکسن‌های دنیا زیر سوال است؛خاطر نشان کرد:  واکسن‌هایی که به سرعت تولید می‌شوند چندین سال طول می کشد تا سطح ایمنی ، اثربخشی و عوارض آنها مشخص شود بنابراین با گذشت زمان می توانیم  بطور قاطع نظر بدهیم  که  واکسنی هلیی که تا به امروز ساخته شده اند آیا مورد تایید هستند یا خیر.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در ادامه گفت :  توصیه ما به مردم عزیز کشورمان این است حتماً ماسک بزنند و پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند مخصوصاً افرادی که از لحاظ سیستم ایمنی ضعیف هستند از رفتن به مکان های شلوغ، مهمانی‌ها، تجمعات، مراکز خرید دوری کنند تا با رعایت پروتکل‌ها بتوانیم از افزایش آمار مبتلایان به کرونا جلوگیری کنیم.

ملک فاضلی با اشاره با باور اشتباهی که امروزه در جامعه رواج پیدا نموده است که پاندومی کرونا به تاریخ پیوسته است ؛ خاطر نشان کرد : خیر! این باور کاملا اشتباه است این بیماری ویروسی به تاریخ نپیوسته است  و کشندگی آن همچنان وجود دارد باید این نکته را نیز مورد توجه قرار دهیم که ایمنی واکسن های تزریق شده درکشوردر  حال کاهش است و  لزوم دوز بوستر کرونا را توصیه می کنیم  راه طولانی تا پایان پاندومی کرونا وجود دارد  و ممکن است یک تغییر در ساختار این ویروس باعث بروز پاندمی دیگری در دنیا شود.

نماینده مردم سراوان در پایان با توجه به قرار گرفتنن درایام  ماه های محرم و صفر به مردم عزیز کشورمان توصیه کرد:  تا جایی که ممکن می باشد  مراسمات در محیط‌های باز برگزار شود. ثانیا فاصله گذاری های اجتماعی رعایت شود و یادمان باشد که این بیماری، بیماریِ کشنده‌ای است. اما آنچه که رفته و غفلتی که کردیم این است که باید واکسیناسیون را زودتر انجام میدادیم. ولی حال که واکسیناسیون انجام شده، نزدیک به ۱۹۰ میلیون در حدود ۷۰ درصد تحت پوشش واکسن اولیه هستد. بین ۴۰ تا ۵۰ درصد واکسن مرحله دوم و حدود ۲۵ تا ۳۰ درصد واکسن مرحله سوم دریافت کرده اند. اگر همه این مراحل در حدود ۸۰ درصد بودند، یک نقطه اطمینان بیشتری بود ولی از طرفی هم خیلی از افراد جامعه خود به خود دچار این بیماری شده اند. وقتی این دو وجه با هم ترکیب شده اند و  تا حدودی آسیب پذیری را کم کرده اند. 
امیدواریم که جامعه ما هیچ وقت دچار بیماری نشود و امیدوارم من، شما و جامعه به توسعه مملکت برسیم.

انتهای پیام/5720
_

  • منبع خبر : بهارستان آنلاین