کشورهای اروپایی نمی توانند هیچ کاری برای نجات برجام انجام دهند
کشورهای اروپایی نمی توانند هیچ کاری برای نجات برجام انجام دهند
رئیس جمهور روسیه خطاب به اروپائیان گفت : من مایل به طرح یک مسئله غیردیپلماتیک برای برجام هستم که ممکن است برای گوش دوستان اروپایی آزار دهنده باشد.

بهارستان آنلاین – رئیس جمهور روسیه دیروز در حاشیه دیدار با الکساندر فان در بلن ، رئیس جمهور اتریش گفت : دلیلی برای خروج ایران از توافق هسته ای نمی بینم زیرا در نهایت تهران را به دلیل از بین بردن توافق هسته ای متهم خواهند کرد و نه واشنگتن را که باعث فروپاچی این توافق شده اس لذا به مسئولان ایران توصیه کرد از توافق هسته ای خارج نشوند .

به گزارش بهارستان آنلاین به نقل از اسپوتنیگ ، پوتین تصریح نمود : من بارها در گفت و گو با طرف های ایرانی اعلام کرده ام که بدون توجه به تمامی حوادث ، برای ایران بهتر است که در این توافق باقی بماند . به این علت که اگر ایران در پاسخ به امریکا بنا را بر خروج از برجام بگذارد روز بعد همگان فراموش خواهند کرد که امریکا آغازگر این تخریب بوده است و نه ایران ، لذا ایران را به خاطر همه چیز سرزنش خواهند نمود .

رئیس جمهور روسیه همچنین درباره اقدامات آمریکا بر علیه ایران گفت : این سیاست فقط یک طرف را به یک گوشه می راند و هرگز به نتایج مورد نظر نمی رسد و این استراتژی ، برعکس ، روند حل وفصل مناقشه را به بن بست می کشاند.

پوتین همچنین در ادامه اظهارات خود پیرامون تنش های موجود میان ایران و امریکا گفت : من مایل به طرح یک مسئله غیردیپلماتیک هستم که شاید برای گوش دوستان اروپایی آزار دهنده باشد.

رئیس جمهور روسیه با بیان اینکه آمریکایی ها از قرارداد خارج شده اند و به این ترتیب قرارداد نابود خواهد شد ، گفت : کشورهای اروپایی نمی توانند هیچ کاری برای نجات آن انجام دهند .و نمی توانند واقعا با ایران کار کنند تا زیان های اقتصادی این کشور را جبران نمایند.

پوتین در پایان در پایان با تاکید بر تعهد دیگر کشورها در توافق هسته ای گفت : روسیه به نقش مثبت خود برای حل مناقشه میان ایران و آمریکا ادامه خواهد داد .

لازم به ذکر است سرگی لاوروف ، وزیر خارجه روسیه در روز سه شنبه 24 اردیبهشت در دیدار با مایک پمپئو همتای آمریکایی خود در سوچی نسبت به افزایش تنش میان ایران و آمریکا ابراز نگرانی کرده و گفته بود امیدوار است خبر انتقال نیروهای آمریکایی به خاورمیانه حقیقت داشته باشد.

انتهای پیام/ 150