کمیسیون کشاورزی هنوز گزارش مستندی درباره واردات ذرت آلوده دریافت نکرده است
کمیسیون کشاورزی هنوز گزارش مستندی درباره واردات ذرت آلوده دریافت نکرده است
اگر واردات ذرت آلوده واقعیت داشته باشد به هیچ عنوان نباید وارد بازار شود، چرا که حتی اگر مصرف کننده اولیه دام باشد اثرات آفلاتوکسین در آن باقی می‌ماند و آلودگی را منتقل می‌کند.

بهارستان آنلاین – علی ابراهیمی با تاکیدبراینکه هنوز گزارش مستندی در خصوص واردات ذرت های آلوده به آفلاتوکسین به دست مجلس شورای اسلامی نرسیده است، گفت : کمیسیون این موضوع را دنبال می‌کند.

به گزارش بهارستان آنلاین ؛ علی ابراهیمی عضو فراکسیون امید مجلس با اشاره به اخبار منتشر شده در خصوص واردات ذرت آلوده بیان کرد: تاکنون گزارش رسمی در این زمینه به ما نرسیده است، ولی اگر ذرت یا سویا به آفلاتوکسین آلوده باشد به هیچ وجه قابل استفاده برای دام و انسان نیست.

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی در ادامه اظهار کرد: ما هنوز نمی‌دانیم تا چه اندازه این خبر مستند است ولی اگر واقعیت داشته باشد به هیچ عنوان نباید وارد بازار شود، چرا که حتی اگر مصرف کننده اولیه دام باشد اثرات آفلاتوکسین در آن باقی می‌ماند و آلودگی را منتقل می‌کند.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ما در خصوص ذرت و سویا هنوز نتوانسته‌ایم بحث تراریخته را حذف کنیم سویا یا ذرت آلوده به میکروب به هیچ عنوان قابل قبول نیست. بنده این موضوع را در کمیسیون کشاورزی مطرح می‌کنم تا مستندات آن مورد بررسی قرار گیرد.

انتهای پیام/ 673

  • منبع خبر : ایسنا