گام دوم ایران درکاهش تعهدات برجام برداشته شد
گام دوم ایران درکاهش تعهدات برجام برداشته شد
سخنگوی دولت گفت : امروز از میزان 3.67 غنی سازی اورانیوم عبور خواهیم کرد و میزان غلظت بر اساس نیاز ما خواهد بود .

بهارستان آنلاین – با پایان یافتن مهلت 60 روزه ایران به کشورهای اروپایی ، نشست اعلام اقدامات ایران در گام دوم کاهش تعهدات برجامی دقایقی قبل با حضور سخنگوی دولت ، معاون سیاسی وزارت خارجه و سخنگوی انرژی اتمی آغاز شد.

به گزارش بهارستان آنلاین ، علی ربیعی سخنگوی دولت در این نشست با بیان اینکه ما امروز از میزان 3.67 غنی سازی عبور خواهیم کرد به طرف های برجامی گفت : از امروز میزان غلظت بر اساس نیاز ما خواهد بود و این موضوع به طور رسمی اتفاق افتاد.

ربیعی در خصوص اقدام دولت انگلیس نیز در توقیف نفتکش ایرانی گفت : انگلیسی ها ادعا کردند که این اقدام در جهت دور زدن تحریم ها اتحادیه اروپا بوده اما کشورهای مهم این اتحادیه مانند اسپانیا به این رویکرد دولت بریتانیا اعتراض کردند و سایر کشورهای اروپایی هم اظهار نگرانی کردند معلوم بود این مسئله نگرانی اروپایی ها نبوده و این عمل دزدی دریایی و با هماهنگی دولت امریکا صورت گرفته است.

اما بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی نیز در این نشست گفت : در گام دوم زمان مطرح نمی باشد و دفعتا می باشد

کمالوندی گفت : فرایند غنی سازی 3.67 تا دقایق دیگر به پایان می رسد و برای نیروگاه ها غنی سازی 5 درصد ، برای بحث های پزشگی هسته ای غنی سازی 20 درصدی و برای پیشران هسته ای نیز غنی سازی 60 درصدی مورد نیاز است .

سخنگوی انرژی اتمی با بیان اینکه شیب غنی سازی بر اساس دستوری که می گیریم رو به بالا می باشد ؛ خاطرنشان کرد: ما فعلا نیازی به سوخت راکتور تهران نداریم و اگر داشته باشیم آن را هم تامین می کنیم.

انتهای پیام/273