گلایه‌ها باید مردم‌پسند منتقل شود و این طرف یعنی حاکمیت هم به آن توجه کند
گلایه‌ها باید مردم‌پسند منتقل شود و این طرف یعنی حاکمیت هم به آن توجه کند
ورزشکاران ما به منافع ملی اعتقاد و حرمت آن را نگه می دارند البته نباید رفتار یک ورزشکار یا هنرمند را به پای کل هنرمندان بگذاریم.

 نماینده مردم مشکین شهر در مجلس یازدهم در واکنش به موضوع این روزهای برخی از  ورزشکاران پیرامون سرود ملی گفت : گلایه ورزشکاران نباید با منافع ملی تعارض داشته باشد.


به گزارش جامعه خبری «بهارستان آنلاین» ؛ محمود عباس زاده مشکینی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی درباره موضوع نخواندن سرود کشورمان توسط برخی از بازیکنان تیم ملی با بیان اینکه جامعه ورزش ما بسیار گسترده است و قهرمانان ما بسیار زیادند و اکثریت ملت ایران و ورزشکاران برخاسته از این ملت، به یک سری اصول پایبندند؛ گفت :  ورزشکاران ما به منافع ملی اعتقاد و حرمت آن را نگه می دارند البته بنده  رفتار یک ورزشکار یا هنرمند را به پای کل هنرمندان نمی‌گذارم و این دیدگاه را نمی‌پسندم. حالا هر کس ممکن است اعتراض داشته باشد و خاطرش آزرده باشد و ممکن است آن را بروز دهند اما باید مراقب بود که نحوه بروز گلایه با منافع ملی تعارض نداشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه منافع ملی دو پایه دارد؛ اظهار کرد:  یکی اصل نظام سیاسی و دیگر تمامیت ارضی کشور. گلایه‌ها باید مردم‌پسند منتقل شود و این طرف یعنی حاکمیت هم به آن توجه کند زیرا گلایه یعنی درد در بدن؛ یعنی نشان می‌دهد بدن چه مشکلی دارد و ریشه درد چیست.

وی در پایان با بیان اینکه جامعه ورزشی ما برآمده از ملت ایران است و ملت ایران یک ملت تاریخی و وطن‌پرست و حسینی و عاشورایی است؛ گفت :  طبیعتا ورزشکاران ما واجد این فضیلت‌ها هستند. حالا استثناءهایی وجود دارد و ممکن است اطلاعات حاشیه‌ای به کسی تزریق شده باشد و ممکن است کسی رفتاری بروز دهد که با منافع ملی تناقض داشته باشد که این افراد را به تفکر و حوصله و تعمق و عقلانیت بیشتر توصیه می‌کنم.

انتهای پیام/6182

  • منبع خبر : رویداد24