یک وزارتخانه با دو وزیر
یک وزارتخانه با دو وزیر
وزیر ورزش پیش از انتخابات ریاست جمهوری در حضور رئیس جمهور و چهره های ورزشی المپیکی و جهانی قول داد که در صورتی که آقای رئیسی رئیس جمهور شود شرکت توسعه ، نگهداری اماکن ورزشی را از بن منحل و به فدراسیونهای ورزشی خواهد داد، وعده ای که باتاسفتا کنون عملیاتی نشده است.

بهارستان آنلاین _از قدیم  گفته اند دو پادشاه در یک اقلیم  نگنجند، لاکن به گفته ناظران، وضعیت فعلی وزارت ورزش ثابت کرد که می گنجند، فقط کافیست یکی از دو پادشاه اندکی مساحمه گر باشد.
جایی که وزیر دستوراتی را صادر کند و جناب آقای عاصم یوسفی آن را انجام ندهد و یا مغایر دستور وزیر را انجام دهد نمی توان عنوانی غیر از تساهل به آن داد!!؟
برای جناب وزیرظاهرا مهم نیست که در سیستم وی چه می‌گذرد. درگیری ها و مشکلاتی که عاصم یوسفی تهیه کننده برنامه های پولی درجه سه صدا و سیمای سابق با فدراسیونهای کشتی مدال آور ، چوگان که مورد تائید جدی مقام معظم رهبری است، تا اسکی، تنیس و …از زمان کوتاهی که این مسئولیت سنگین را با حکم دکتر سجادی بر عهده گرفته است تاساخت ویلاهای لاکچری بدون ردیف بودجه توسط آقای عاصم یوسفی در مجموعه انقلاب ( باستی هیلز ) که وزیر در نهایت انفعال عکس العملی نشان می نمی دهد ؟؟!
آقای عاصم یوسفی مدیر خدوم، متخصص، تحصیلکرده و کاملا ورزشی مجموعه آزادی را برکنار می‌کند و با دخالت مستقیم وزیر در عرض چهل دقیقه وی ابقا میشود!!
آقای عاصم یوسفی ناشی و ناکارآمد در امور ساخت و ساز و سیستم ورزشی، کارتابل اداری وی را مسدود و قطع میکند! وزیر مطلع می‌شود اما عکس العملی نشان نمی‌دهد.
عجبا !
افزون بر نظریه کارشناسان، با فدراسیون‌ها قرارداد اجاره منعقد می‌شود عکس‌العملی دیده نمی شود. فدراسیون ها در اماکن تحت پوشش شرکت توسعه تحت فشار قرار می گیرند اما باز هم عکس‌العملی نیست.
در این خصوص باید دو فرض را در نظر گرفت اول آن که تمام اینها برخلاف وعده های وزیر خواست و اراده وی است.
دوم اینکه وزیر نمادین است و مدیرعامل شرکت توسعه تصمیم‌گیرنده است! که بسیار بدیع و خطرناک است.
شایان ذکر است دکتر سجادی پیش از انتخابات ریاست جمهوری با حضور آقای رئیسی و نخبگان و چهره های ورزشی المپیکی و جهانی و آسیایی قول داد که در صورتی که آیت الله رئیسی رئیس جمهور شود شرکت توسعه، نگهداری اماکن ورزشی را از بن منحل و به فدراسیونهای ورزشی خواهد داد، وعده ای که باتاسف هیچگاه عملیاتی نشد و یک غیر ورزشی که بیشتر در کار فیلم های مستند و مشارکتی و پولی و آن هم در سطوح پائین صدا و سیما سابقه کار داشته جا پای مهندسین متخصص و باتجربه در ساخت سازها ی کلان ورزشی همچو مهندس کریمی، نفریه، ترکاشوندها و … گذاشت.
به هر تقدیر، بحث استیضای دکتر سجادی با چیدمان ضعیفی که تا کنون از خود نشان دادند جدی تر از همیشه است.
امید صادقی

 امید صادقی

انتهای پیام/5289

  • منبع خبر : بهارستان آنلاین