۸۰ درصد از نامزدهای مجلس نمی‌دانند وکالت مجلس چیست؟
۸۰ درصد از نامزدهای مجلس نمی‌دانند وکالت مجلس چیست؟
برخی برایشان مهم نیست از نردبان عارف یا حداد عادل یا آیت‌الله مصباح بالا بروند بلکه تنها هدفشان رفتن به مجلس است.

بهارستان آنلاین – دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین طی سخنانی در نشست ماهانه جامعه اسلامی مهندسین با اشاره به لزوم وحدت اصولگرایان در انتخابات مجلس یازدهم، اظهار کرد: در این دوره جامعه روحانیت قرار نیست به طور مستقل لیست بدهد بلکه در پی وحدت‌بخشی به اصولگرایان است و در سطح کشور فعالیت می‌کند.

به گزارش بهارستان آنلاین ، محمدرضا باهنر با اشاره به این که در جامعه اسلامی مهندسین مشغول بررسی نتایج انتخابات در حوزه‌های مختلف هستیم، اظهار کرد: این کار در تصمیم‌گیری برای این دوره مهم اس.؛ بیش از ۱۶۰ حوزه تک‌نماینده‌ای داریم و تعدادی هم دو نفره و مابقی همین‌طور اضافه می‌شود، پس برای حوزه‌های تک‌نفره باید فایل جدایی باز شود؛ چرا که تأثیرپذیری حوزه‌های کم‌نماینده از جریانات سیاسی کمتر است و رقابت بین اشخاص حقیقی است.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین ادامه داد: در دوره گذشته نفر شصتم که عضو لیست ما بود، با نفر شصت‌ویکم فاصله‌ ۲۰۰ هزار رأیی داشت؛ در حالی که افراد مشهوری بودند. پس در تهران حرف آخر را لیست‌ها می زنند و افراد خارج لیست رأی نمی‌آورند.

وی افزود: ما اطلاعات دوره گذشته برایمان مهم است. در هر دوره ۶۰ درصد از نمایندگان دوره قبل رأی نمی‌آورند و این دوره پیش‌بینی می‌کنم ۸۰ درصد نمایندگان رأی نیاورند اما این به‌ معنای عوض شدن جریان سیاسی حاکم بر مجلس نیست.

باهنر با تأکید بر این که بالای ۸۰ درصد از نامزدهای مجلس نمی‌دانند وکالت مجلس چیست و حتی رأی‌دهندگان هم عموما از اختیارات نماینده خبر ندارند، تصریح کرد: برخی نماینده‌ها حتی بعد از انتخاب پشیمان می‌شوند و سال آخر که می‌شود یا تکلیف شرعی‌شان جنب و جوش پیدا می‌کند یا اطرافیان اصرار می‌کنند و مجددا ثبت‌نام می‌کنند و از این افراد بالای ۶۰ درصد رأی نمی‌آورند.

رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری ادامه داد: ما فرم‌هایی در اختیار مسئولان جامعه اسلامی مهندسین استان‌ها قرار دادیم و افرادی که در دوره‌های قبل دوم و سوم شدند، اطلاعات و گرایششان برای ما مهم است.

باهنر ادامه داد: مشکل مهمی که داریم این است که ۱۲ هزار نفر در انتخابات ثبت‌نام کردند. در دوره اول مجلس آن‌قدر کاریزمای نمایندگان بالا بود که در دوره دوم در برخی حوزه‌ها جز نماینده وقت کسی حضور نداشت و برخی فعالان سیاسی، شأن خودشان را نمایندگی مجلس نمی‌دانستند.

باهنر در پایان اظهار کرد: برخی هم برایشان مهم نیست از نردبان عارف یا حداد عادل یا آیت‌الله مصباح بالا بروند و تنها هدفشان رفتن به مجلس است و برایشان مهم نیست از چه نردبانی بالا می‌روند.