تشدد در فرقه ها و ایجاد فرقه های جدید نشان از شیطنت جریان سلطه برای به انزوا کشاندن اسلام واقعی خواهد بود
تشدد در فرقه ها و ایجاد فرقه های جدید نشان از شیطنت جریان سلطه برای به انزوا کشاندن اسلام واقعی خواهد بود
پس از نا کامی های آمریکادر منطقه طرح جدیدی برای تسلط به افغانستان در حال اجر است .

بهارستان آنلاین – دکتر علی کیهانیان در رابطه با تحولات اخیر افغانستان پس از ورود طالبان به پایتخت این کشور گفت: بی نظمی های موجود در گروههای مختلف افغانستان بخصوص در انتخابات ریاست جمهوری که دوگانگی فاحشی را ایجاد کرد ،وجود یک تشکیلات منسجم و سازماندهی شده را که دارای مقبولیتهای برخی قدرتهای اثرگذار را نیز همراه داشته باشد الزامی نموده است لذا اگر نیت وطن دوستی و ملت دوستی در طالبان وجود داشته باشد و در تسلط بر افغانستان قتل و غارت نکند میتواند با اصولی که دارد نظم نوینی را در جهت اتحاد و همدلی در این کشور ایجاد نماید .
به نظر میرسد پس از نا کامی های آمریکادر منطقه طرح حدیدی برای تسلط به افغانستان در حال اجراست .

دکتر علی کیهانیان دبیرکل جمعیت حامیان انقلاب اسلامی در گفتگوی اختصاصی با بهارستان آنلاین و در پاسخ به این پرسش که چرا اردوی ملی افغانستان که متشکل از ۳۵۰ هزار نفر است در مقابل طالبان تا این حد منفعل عمل می‌کنند؟ گفت : عدم وجود رهبری واحد و وحدت رویه در تشکیلات اثر گذار افغانستان و قدر طلبی باعث تفرقه و سازش با قدرتهای میاندار کشور شده است.

وی در ارتباط با خروج اشرف غنی از افغانستان و ورود طالبان به ارگ ریاست جمهوری گفت : ظاهر امر تشانگر این بود که طالبان تلاش در حفظ اشرف غنی ، به شرط حاکمیت طالبان برای تسلط بر افغانستان بود اما با رفتن رئیس جمهور افغانستان مسلما حکومت شورایی تا تعیین تکلیف نهایی برقرار خواهد شد.

دکتر کیهانیان با بیان اینکه حرکات سینوسی آمریکا در پرونده افغانستان نشان می‌دهد که آنها یک طرح مشخص برای این کشور در دست ندارند. از این منظر واشنگتن در حال انداختن توپ در زمین رقبای خود در پرونده افغانستان است که می‌توان به چین، روسیه و ایران اشاره کرد و لذا ایالات متحده اساساً به این جمع‌بندی رسیده که اگر متحدان واشنگتن منافعی در افغانستان دارند صرفاً باید خودشان آن را تامین کنند و واشنگتن پس از این، به دنبال تنظیم معادلات و بازیگردانی در افغانستان خواهد بود،خاطر نشان کرد : افغانستان بعنوان مولد مواد مخدر و تولید شبه نظامیانی که در خدمت شرق یا غرب باشند بسیار مناسب است لذا با تسلط طالبان و سرکوب جریانهای جزیره ای اولا جنگ داخلی در افغانستان فراگیر شده اما در نهایت نظم نوینی که در خدمت غرب باشد در این کشور  شکل خواهد گرفت .

وی درباره آینده سیاسی طالبان در افغانستان و پیامدهای منفی و مثبت آن برای کشورمان ؛ تصریخ نمود : حضور یک حکومت قاطع و فراگیر دارای اصول بهتر از هرج و مرج و ناسامانی است لذا آموزشهایی که طالبان در اردوگاهها با حمایت پاکستان و عوامل تاثیرگذار افغانستان دیده اند و با تجربه ای که از شکست تفکر داعشیسزم کسب کرده اند ابتدا حکمت خود را مستحکم نموده که سالها طول خواهد گشید و بعدامکان تعرض به همسایگان منتفی نخواهد بود .خاصیت جنگاههایی که بر پایه تفکر مذهبی شکل میگیرد فرا ملیتی است . مثل جنگهای صلیبی که اختلاف بین مذاهب مسیحیت، جنگ کل اروپا را در بر گرفت .تشدد در فرقه ها و ایجاد فرقه های جدید همه نشان از شیطنت جریان سلطه برای به انزوا کشاندن اسلام واقعی خواهد بود.

انتهای پیام/3465

  • منبع خبر : بهارستان آنلاین