کیش و معمای واگذاری آن به چینی ها؟
کیش و معمای واگذاری آن به چینی ها؟
خبر واگذاری 25 ساله جزیره کیش به چینی ها اگرچه توسط معاون اقتصادی سازمان منطقه آزاد کیش صریحا رد شده است اما واکنش سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس به این مسئله بسیار جالب توجه بود

بهارستان آنلاین – مسئله واگذاری جزیره کیش به چینی ها آنهم برای بیست و پنج سال  بازتاب های مختلفی را در رسانه های نوشتاری و شنیداری کشور به همراه داشته است اما معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد کیش ضمن کذب محض خواندن این واگذاری آنرا فضا سازی عده ای در داخل و خارج از کشور در جهت سو استفاده از حس وطن پرستی مردم برشمرد .

به گزارش بهارستان آنلاین ، محمد رضا سعیدی با تاکید بر اینکه هیچ فرد حقیقی و حقوقی حق فروش زمین به اتباع بیگانه را ندارد اما خاطر نشان کرده است که از سرمایه گذاری های خارجی در این جزیره استقبال می کنیم.

اما سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی در واکنش به این موضوع گفته است که دولت حق بستن چنین قراردادهایی را ندارد و اینگونه معاندات حتما باید در مجلس شورای اسلامی مورد بحث و بررسی قرار گیرد و دولت به تنهایی نمی تواند در چنین موضوعاتی ورود نماید.

حجت السلام حسن نوروزی با بیان اینکه دولت در مسئله FATF و 2030 البته مخفیانه کارهایی را انجام داده است یا در مورد واگذاری حق صید به چینی ها و همچنین دریای خزر که کشور از این معاهدات متضرر شد.
نماینده مردم رباط کریم درباره مذاکره با طرف چینی درباره جزیره کیش تذکراتی را به مسئولان دولت داده ام و مردم بدانند قطعا جلوی آنرا خواهیم گرفت و چینی ها هم بدانند چنین واگذاری هایی ابدا انجام نخواهد شد.

انتهای پیام /11

  • نویسنده : امیر حسین عصاریان