دولت باید برای کسری 15 هزار میلیارد تومانی آموزش و پرورش تدبیری بیاندیشد
دولت باید برای کسری 15 هزار میلیارد تومانی آموزش و پرورش تدبیری بیاندیشد
حتی در صورت تحقق وعده دولت در مورد تخصیص اعتبارات 2 هزار میلیارد تومانی هم، طرح رتبه‌بندی فرهنگیان به صورت ناقص به مرحله اجرا در می‌آید.

بهارستان آنلاین – کاندید انتخابات مجلس یازدهم با انتقاد از طرح رتبه‌بندی معلمان در آموزش و پرورش ؛ گفت : امروز انتقادات زیادی از سوی معلمان به نحوه اجرایی شدن این طرح وارد است و ابهاماتی بر جای مانده که هنوز پاسخی به آن داده نشده است.

لیلا یادگاری در گفتگوی اختصاصی با بهارستان آنلاین با بیان اینکه اعتبارات اجرای طرح رتبه‌بندی فرهنگیان در سال 99 شفاف نیست ؛ اظهار داشت: بودجه آموزش و پرورش در سال آینده در صورت اجرای کامل طرح رتبه‌بندی فرهنگیان با کسری 15 هزار میلیارد تومانی مواجه می‌شود و دولت باید برای این موضوع تدبیری بیاندیشد.

این کاندید تایید صلاحیت شده استان البرز با تاکید بر اینکه اجرای این طرح از همان آغاز اجرا اعتراض معلمان را در پی داشت ؛ تصریح نمود : معلمان معتقد هستند که با اجرای نظام رتبه‌بندی معلمان نه‌تنها به حق خود در قانون نظام پرداخت هماهنگ نمی‌رسند بلکه خود قانون رتبه‌بندی معلمان هم دچار مشکلات اساسی است.

این فعال سیاسی با بیان اینکه اگر اشکالات و نواقص اعتبارات آموزش و پرورش در لایحه بودجه 99 رفع و جزئیات اجرای این طرح شفاف‌سازی نشود مجلس باید با تصویب آن مخالفت کند؛ تاکید کرد :
اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان در سال آینده به حداقل 15 هزار میلیارد تومان اعتبار دیگر نیاز دارد نمایندگان باید در کمیسیون تلفیق اعتبارات طرح رتبه‌بندی معلمان را شفاف‌سازی و تعیین تکلیف کنند تا معلوم باشد که دولت برای سال آینده قصد تخصیص چه میزان اعتبار را برای عملی شدن این قانون دارد.

لیلا یادگاری با اشاره به انتظار پانزده ساله معلمان در اجرایی شدن نظام پرداخت هماهنگ حقوق کارمندان دولت و دستگاه‌های دولتی ؛ گفت : پاسخ چشم‌انتظاری معلمان نباید با چنین بی‌مهریی از سوی مجلس و دولت همراه باشد و کاش هیچ‌وقت در مورد نظام پرداخت هماهنگ به ما معلمان قولی داده نمی‌شد.

این کاندید تایید صلاحیت شده استان البرز ضمن انتقاد از عملکرد دولت در عدم تحقق وعده اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان به کسری 2 هزار میلیارد تومانی برای این طرح‌ اشاره و خاطر نشان کرد : حتی در صورت تحقق وعده دولت در مورد تخصیص اعتبارات 2 هزار میلیارد تومانی هم، طرح رتبه‌بندی فرهنگیان به صورت ناقص به مرحله اجرا در می‌آید.

یادگاری در پایان با بیان اینکه جامعه فرهنگیان انتظار بیشتری از نمایندگان مجلس دهم و به ویژه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس داشتند تا ابهامات آنها بدون پاسخ بماند؛ گفت : انشالله مجلس جوان و انقلابی آینده ، با حرکتی جهادی مطالبات طرح‌های به زمین مانده فرهنگیان را حتما پیگیری خواهد نمود تا وزارت آموزش‌وپرورش برای اجرای این‌گونه طرح‌ها که تأثیر بسزایی بر زندگی قشر زحمتکش معلمان می‌گذارد، با تدبیر بیشتری عمل کند. چراکه با وجود کمبود معلم، عدم توجه مناسب به وضعیت معیشتی این گروه جامعه، تا همین‌جا هم بر میزان کیفیت فعالیت این عزیزان تأثیر منفی داشته است و نباید شرایط را از این بدتر کرد.

انتهای پیام / 907