تحریم ها، بهترین فرصت برای جراحی اقتصاد به نفع تولید است
تحریم ها، بهترین فرصت برای جراحی اقتصاد به نفع تولید است
از اولویت‌های اساسی مجلس یازدهم باید تلاش برای بهبود فضای کسب و کار و به کارگیری دستور العمل های اقتصاد مقاومتی و همچنین اجرای بیانیه گام دوم انقلاب که از سوی رهبر انقلاب مورد تاکید قرار گرفته باشد.

بهارستان آنلاین – دبیر فراکسیون اصناف کشور با اشاره به اولویت‌های مجلس یازدهم اظهار داشت: مهمترین اولویت مجلس یازدهم باید حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم باشد، زیرا مردم در سال آینده تحمل فشارهای اقتصادی مضاعف را ندارند و باید وضعیت معیشی مردم سامان یابد.

مصطفی حسینیان رودسری در گفتگوی اختصاصی با بهارستان آنلاین ؛ یکی از اولویت‌های اساسی مجلس یازدهم را تلاش برای بهبود فضای کسب و کار و به کارگیری دستور العمل های اقتصاد مقاومتی و همچنین اجرای بیانیه گام دوم انقلاب که از سوی رهبر انقلاب مورد تاکید قرار گرفته دانست و تصریح کرد : تمام تلاش مجلس یازدهم باید این باشدکه قوانین را به سمتی ببرد که پاسخگوی مطالبات جامعه و بالخصوص جوانان باشد.

مشاور ارشد در کمیسیون برنامه و بودجه با تأکید بر اینکه مجلس آینده باید جهادی باشد و هر زمان کار جهادی کردیم نتیجه گرفتیم، افزود: در هر عرصه‌ای که با عزت و اقتدار عمل کردیم نتیجه گرفتیم و هر جا که کوتاه آمدیم دشمن پیشروی کرد که نمونه این موضوع نتیجه گرفتن در حوزه موشکی است.

حسینیان رودسری با بیان اینکه امروز مردم در حوزه اقتصادی دچار تنگناهای شده‌اند که برای رفع مشکلات اقتصادی باید افرادی را وارد مجلس کنیم که در این حوزه دارای تخصص باشند تا بتوانند مشکلات اقتصادی را مرتفع نمایند ؛ گفت : اینکه می‌‌بینیم با بالا و پایین‌‌شدن قیمت نفت یک‌‌دفعه مملکت به وضعی دچار می‌‌شود که پرداخت حقوق کارمندان هم با اشکال رو‌به‌رو می‌‌شود به هر حال ناشی از مشکل ساختاری است که باید این مشکل برطرف شود.

این فرمانده دفاع مقدس با تاکید بر اینکه تحریم ها، بهترین فرصت برای جراحی اقتصاد به نفع تولید است ؛ خاطرنشان کرد : باید تغییر و انقلاب ساختاری در حوزه‌ی اقتصاد کشور اتفاق بیفتد و هزینه‌هایی که دشمن در جنگ اقتصادی برای ما ایجاد می‌کند، این فرصت را فراهم ساخته است که به‌ناچار دولت‌ را مجبور نماید تا به درآمدهای داخلی روی بیاورد.
مصطفی حسینیان رودسری که تجربه حضور ۱۱ ساله مجلس شورای اسلامی را در کارنامه سوابق اجرایی خود دارد ؛ در ادامه گفت : حذف تدریجی نفت از بودجه کشور دولت را عملاً‌ و به طور خودآگاه یا نیمه‌خودآگاه به سمت نوعی از تغییرات ساختاری می‌بردکه مجبور می شود به مالیات تولیدکننده‌ی ایرانی تکیه کند. به همین دلیل، هر چه تولید بیشتر شود، دولت احساس می‌کند درآمدهای مالیاتی‌اش افزایش می‌یابد و از این رو به شکل‌گیری و رونق تولید داخلی روی خوش نشان خواهد داد.

وی با بیان اینکه ما دربحث شفافیت اطلاعات و سیگنالینگ اقتصاد دچار مشکلیم؛ تاکید نمود : ما امروز با مشکل اطلاعات غلط روبرو هستیم که انتظارات و ذهنیت غلطی را در کنش‌گران اقتصادی ایجاد می‌کند که خود دولت معمولاً‌ در این زمینه‌ها مقصر و مجرم اول تلقی می‌شود.

دبیر فراکسیون اصناف کشور در پایان با بیان اینکه نبایداین بحث‌ها و تحلیل‌ها و آسیب‌‌شناسی‌ها و توصیه‌هایی که به دولت، کارگزاران و مسئولان کشور می‌کنیم، منجر به این شود که خود مردم از نقشی که باید بیافرینند و وظایف و تکالیف عقلانی و شرعی که دارند، غافل بمانند ؛ گفت : مردم باید کسانی را به خانه ملت بفرستند که دارای تجربه و روحیه جهادگری باشند تا انشالله بتوانند موانعی که به دلیل بعضی از کم کاری ها به وجود آمده را مرتفع نمایند.
انتهای پیام /