۵ سال پس از تولد کروکت درایران
۵ سال پس از تولد کروکت درایران
پس از سال‌ها بازی غیر رسمی ورزش کروکت در ایران، این رشته ورزشی در سال۱۳۹۵ توسط عباس ولی‌خانی در وزارت ورزش و جوانان به ثبت رسید و فعالیت در این رشته تحت عنوان انجمن کروکت فدراسیون گلف جمهوری اسلامی ایران آغاز شد.

بهارستان آنلاین- پس از گذشت پنج سال از به رسمیت یافتن این ورزش بنیانگذاز انجمن کروکت از بیم و امید های خود نسبت به رشد این رشته ورزشی درکشور می گوید. به گفته عباس ولی خانی طی پنج سال گذشته هیچگونه کمک مالی و غیرمالی به انجمن کروکت نشده و تمامی هزینه‌های جاری آن برعهده شخص اوست.  با این حال رئیس انجمن کروکت ظرفیهای داخلی کشور در این زمینه را بسیارامیدوار دانسته و عقیده دارد جوانان ایران می توانند قله های جهانی در این ورزش را فتح کند و پرچم ایران در جایگاه نخست مسابقات جهانی  این رشته به اهتزار درآید.

 رئیس انجمن کروکت اظهارداشت: از زمان افتتاحیه این انجمن و رونمایی از تولیدات داخلی تجهیزات ورزشی کروکت در سال ۹۵ فعالیت رسمی ما هم با افتتاح کمیته استان تهران  آغاز شد و به فاصله بیست روز بعد کمیته کروکت استان خراسان رضوی در شهر مقدس مشهد با حضور مسولان افتتاح شد.

وی با بیان اینکه دوسال بعد با پیگیری های انجام شده اولین باشگاه تخصصی ورزش کروکت در کشور با نام باشگاه ورزشی “وی‌رویال” ثبت و تاسیس شد گفت: این باشگاه علاوه بر مجوز اداره کل ورزش و جوانان استان تهران دارای ثبت بین‌المللی در مرکز آکسفورد به عنوان اولین و تنها باشگاه تخصصی کروکت در ایران است.

ولیخانی با اشاره به اینکه ثمره نهایی هر ورزش، تشکیل و حضور تیم ملی در رویداد‌های بین‌المللی و کسب افتخار کشوری است  گفت: این مهم با دعودت از تیم ملی کروکت ایران توسط فدراسیون جهانی به تحقق پیوست و اعضا تیم ملی کروکت ایران، خود را برای حضور در مسابقات ۲۰۲۱ آماده می‌کنند.

وی با بیان اینکه مسابقات سال ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ بدلیل شیوع ویروس کرونا از سوی فدراسیون جهانی لغو گردید گفت: در دوران کرونا با توجه به پروتکل‌های بهداشتی تمامی دوره های آموزشی به صورت آنلاین برگزار شه است  و  بزودی با فعالیت گسترده، نشریه “کروکت پرس” تبدیل به منبع اصلی اخبار کروکت داخلی و خارجی خواهد شد.

رئیس انجمن خاطرنشان کرد: بازدید مدیران انجمن کروکت ایران از بزرگترین و مهمترین مرکز تولید لوازم ورزشی کروکت در کشور کانادا در آذر ۹۸ ، تشکیل تیم ملی کروکت ایران، جهت حضور در میادین بین‌المللی و مسابقات جهانی، تولید تمامی تجهیزات و لوازم ورزش کروکت در داخل کشور، دستاورد های مهم  انجمن کروکت  طی پنج سال اخیر است.
ولیخانی با ابراز امیدواری از مسیر پیش روی ورزش کروکت کشور، نسبت به وجود برخی  افراد سو استفاده گر در بدنه مدیریتی ورزش کشور ابراز تاسف کرد و ایراد داشت: از سختی های مسیر اعتلای ورزش در کشور برخورد با افرادی متقلب، بی‌اخلاق و سواستفاده‌گر است. آن دسته افرادی که حتی به ورزش نوپای کروکت  که با تلاش شبانه روزی جوانان با غیرت در حال رشد است هم رحم نمی‌کنند.

انتهای پیام/۳۱۸۰

  • منبع خبر : آخرین خبر