دولت عزم جدی در تحقق اقتصاد مقاومتی در کشور ندارد
دولت عزم جدی در تحقق اقتصاد مقاومتی در کشور ندارد
مرور کارنامه دولت های یازدهم و دوازدهم در برخورد با واردات کالای مشابه تولید داخل و وابستگی به سرمایه گذاری خارجی با هدف رشد شاخص‌های اقتصادی و عدم توجه کافی به راهبردهای رهبری معظم در جهت حمایت از تولید داخلی و کالای ایرانی نشان می‌دهد عزم کافی در بدنه دولت و دولت مردان در این زمینه وجود ندارد.

بهارستان آنلاین – عضو فهرست لیست ایران سربلند در خصوص تقویت تولید داخلی در راستای منویات مقام معظم رهبری و تحقق اقتصاد مقاومتی گفت: یکی از الزامات تحقق اقتصاد مقاومتی بهبود فضای کسب وکار است که با عزم و اراده‌‌ جهادی نمایندگان مجلس یازدهم انشاالله می‌توان در این راه موفق بود.

غلامرضا فرج نیا عضو شورای مرکزی و معاون حقوقی و بین الملل جمعیت حامیان انقلاب اسلامی در گفتگوی اختصاصی با بهارستان آنلاین با تاکید بر چالش های اساسی پیش پای تولید ؛ خاطرنشان نمود : سخت گیری های دولت و قوانین دست و پا گیر راه سرمایه گذاری های مولد را در کشور سلب کرده است .

عضو لیست جبهه پیشرفت ، رفاه و عدالت ؛ مهمترین مشکلات موجود در فضای کسب‌وکار را تعدد مراکز تصمیم گیری برسر راه کارفرمایان، تولید‌کنندگان، سرمایه‌گذاران و کارآفرینان دانست و تصریح نمود : سرمایه گذاران ما اگر بخواهد یک واحد تولیدی راه‌اندازی کنند باید از هفت‌خان رستم عبور کند که با مشاهد این وضعیت بیشتر آنان اغلب پشیمان و تولید را به لقایش می سپارند می‌شوند و تمام این مشکلات نتیجه سخت‌گیری‌های بی‌مورد دولت است.

وی در ادامه نبود جاذبه های اساسی برای سرمایه‌گذاران و حل ایجاد موانع در جهت رونق تولید را از مشکلات پیش پای تولید برشمرد و خاطر نشان کرد : با رقابتی کردن بازار و اجبار و استاندارسازی و افزایش کیفی محصولات تولیدی و تشویق مردم به خرید تولیدات داخلی می توانیم تحریم ها را به فرصت برای کشور تبدیل نماییم.

عضو شورای مرکزی و معاون حقوقی و بین الملل جمعیت حامیان انقلاب اسلامی با تاکید بر سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه واردات کالاهایی که در داخل به اندازه کافی تولید می‌شوند، باید حرام شرعی و قانونی شناخته شود. ؛ خاطر نشان نمود : دولت عزم جدی در تحقق اقتصاد مقاومتی در کشور ندارد و مرور کارنامه دولت یازدهم و دوازدهم در برخورد با واردات کالای مشابه تولید داخل و وابستگی به سرمایه گذاری خارجی با هدف رشد شاخص‌های اقتصادی و عدم توجه کافی به راهبردهای رهبری معظم در جهت حمایت از تولید داخلی و کالای ایرانی نشان می‌دهد عزم کافی در بدنه دولت و دولت مردان در این زمینه وجود ندارد و متاسفانه این موضوع را می توان با قدم زدن در بازارهای سطح شهر و دیدن بیلبوردهای تبلیغاتی برندهای خارجی به راحتی درک کرد.

فرج نیا در پایان گفت : امید است، با توجه به شعار انتخابی کاندیداهای مجلس یازدهم و تاکید دوباره رهبر انقلاب بر حمایت از کالای تولید داخل، انشالله مجلس یازدهم بتواند با تصویب و اصلاح قوانین ، حجم واردات کالای مشابه تولید داخل را کاهش دهد و دولت را مجاب به حمایت از تولید کالای ایرانی نماید و شرایط جدید و بهتری را برای تولید کنندگان داخلی و سرمایه گذاران فراهم نماید.

انتهای پیام / 978