نخستین عکس از بزرگترین سیاهچاله کشف شده جهان
نخستین عکس از بزرگترین سیاهچاله کشف شده جهان
دانشمندان از کشف سیاهچاله ای خبر دادند که چهل میلیارد کیلومتر قطر و سه میلیون برابر زمین می باشد این اولین عکس از این سیاهچاله است که منتشر شده است .

بهارستان آنلاین – اخترشناسان برای نخستین بار توانستند از یک سیاهچاله عکس گرفته و آنرا منتشر نمایند این ابر سیاه چاله که بزرگترین آن در نوع خود می باشد چهل میلیارد کیلومتر قطر داشته و تقریبا سه میلیون برابر کره زمین می باشد که دانشمندان آنرا یک غول توصیف کرده اند.

به گزارش بهارستان آنلاین ؛ فاصله این سیاهچاله با کره زمین پانصد میلیون تریلیون کیلومتر می باشد و آنچه دیده می شود این سیاهچاله از کل منظومه شمسی ما بزرگتر می باشد.

به گفته دانشمندان جرم این سیاهچاله شش و نیم میلیارد بزرگتر از خورشید می باشد و یکی از بزرگترین و سنگین ترین سیاهچاله های جهان هستی بشمار می آید که یک غول واقعی بشمار می آید.

تصویر به دست آمده از سیاهچاله مرکز کهکشان یک حلقه آتش درخشان را به دور دایره ای سیاه نشان می دهد .

قابل ذکر است که سیاهچاله محدوده ای در فضا می باشد که جاذبه قوی آن همه چیز را به داخل خود می کشد و هیچ چیزی حتی نور از نیروی گرانشی آن گریزی ندارد و بر خلاف آنچه به ذهن متبادر می شود سیاهچاله ها تو خالی نیستند و بر عکس توده بسیار متراکمی از جرمی عظیم در فضایی به نسبت کوچک می باشد

انتهای پیام/72

  • نویسنده : امیرحسین عصاریان