FATF از معاهده ترکمن‌چای و گلستان هم خطرناک‌تر است
FATF از معاهده ترکمن‌چای و گلستان هم خطرناک‌تر است
لوایح مرتبط به FATFبه مراتب خطرناک‌تر از قراردادهای گلستان و ترکمن‌چای است اما آقایان متوجه این موضوع نیستند که تصویب و اجرای این لوایح مشکلی را از ما حل نمی‌کند.

بهارستان آنلاین – ضیاءالله اعزازی گفت: لوایح مرتبط با FATF خطرناک‌تر از معاهدات ترکمن‌چای و گلستان است، اما من نمی‌دانم چرا مسئولان دولتی ما از برجام و دیگر تجربیات درباره آمریکا و غرب درس نمی‌گیرند؟
به گزارش بهارستان آنلاین ؛ ضیاءالله اعزازی نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اظهارات اخیر اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور مبنی بر پذیرش لوایح مربوط به FATF از سوی رهبر معظم انقلاب گفت:‌ من نمی‌دانم چرا مسئولان دولتی از تجربه برجام و برعهدی غربی‌ها درس نمی‌گیرند و بر تصویب و اجرای لوایح FATF اصرار می‌کنند؟

نماینده مردم بناب در مجلس تصریح کرد: آمریکایی‌ها چه قبل از انقلاب و چه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی اقدامات زیادی را برعلیه ملت ما داشته‌اند از کودتای 28 مرداد بگیرید تا تجهیز صدام برای حمله به ایران، تحریم‌های اقتصادی و … اما من نمی‌دانم چرا مسئولان در دولت از این همه تجربه درس نمی‌گیرند؟

عضو کمیسیون آموزش مجلس اظهار داشت: مسئولان دولتی ما رفتند و با طرف غربی چندین ماه مذاکره کردند امضا هم دادند و امضا هم گرفتند و نتیجه همه آن همه مذاکرات و امضاء‌ها این شد که ما به تعهدات‌مان عمل کردیم و طرف غربی نه و در رابطه با اجرای تعهدات غربی‌ها کار بر روی همان کاغذ متوقف ماند.

اعزازی خاطرنشان کرد: جان‌کری وزیر امور خارجه پیشین آمریکا در اظهارنظری عنوان کرد که اگر اوباما هم بر سر کار بود آمریکا باز هم از برجام خارج می‌شد و این رویه در خصوص این توافق برنامه کلی آمریکا بود.

عضو فراکسیون ولایی مجلس افزود: آمریکا به دنبال اجرای تعهداتش نیست بلکه برجام برای آمریکا مقدمه‌ای است تا برجام‌های بعدی را در مسائل موشکی و … به ایران تحمیل کند و یا در حوزه حقوق بشر محدودیت‌هایش را علیه ما اعمال کند.

نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: من نمی‌دانم با چه زبانی باید به مسئولان دولتی بگویم که فریب غرب و آمریکا را نخورند و از تجربیات قبلی و از جمله تجربه برجام درس بگیرند و به آنها اعتماد نکنند.

اعزازی خاطرنشان کرد: لوایح مرتبط به FATFبه مراتب خطرناک‌تر از قراردادهای گلستان و ترکمن‌چای است اما آقایان متوجه این موضوع نیستند که تصویب و اجرای این لوایح مشکلی را از ما حل نمی‌کند.

 

انتهای پیام / 671